вівторок, 25 серпня 2020 р.

Українські організації виграли 38 нових проєктів з питань європейської інтеграції за напрямом Жан Моне Програми Erasmus+38 проєктів напряму Жан Моне, координовані 24 університетами та іншими організаціями з України, були відібрані на фінансування понад 1,4 млн євро за Програмою Європейського Союзу Erasmus+. Загалом для фінансування обрали 360 проєктів з усього світу. Такими є результати конкурсу за напрямом Жан Моне 2020 року, оголошеного Виконавчим агентством із питань освіти, аудіовізуальних засобів і культури (ЕАСЕА) Європейської Комісії.

«Напрям Жан Моне є важливою частиною інтеграції українських закладів вищої освіти, дослідницьких організацій та громадянського суспільства в європейський академічний, науковий та політичний простір. Вивчаючи законодавчу базу й успішний досвід, українські студенти, викладачі, дослідники та громада загалом наближаються до європейських стандартів у різних галузях. Я вважаю це дуже важливим, коли ми говоримо про Україну та її шлях до політичної асоціації і економічної інтеграції з Європейським Союзом, що насправді починається з людей та їхнього власного розуміння й прагнень», – наголосив Посол Матті Маасікас, Голова Представництва ЄС в Україні.

Напрям Жан Моне включає курси, дослідження, конференції та інші заходи в сфері Європейських студій, які поєднують вивчення Європи з особливим акцентом на процесі європейської інтеграції. Зокрема, 38 українських проєктів-переможців представляють:


25 модулів Жан Моне, що представляють собою короткі навчальні програми з питань політики ЄС у сфері транспорту, продовольчого законодавства, сільського туризму, малих і середніх підприємств та кібербезпеки; євроінтеграції у межах законодавства щодо Інтернету речей, е-демократії, цивільної авіації, децентралізації та державного управління; успішних практик ЄС у дослідженнях, викладанні й розвитку загальних компетентностей, міжкультурній комунікації, відродження міст тощо.
2 центри досконалості Жан Моне з питань європейських стратегій розвитку, кругової та зеленої економіки. Такі центри залучатимуть студентів з факультетів, що зазвичай не мають стосунку до європейських студій, а також політиків, державних службовців, організоване громадянське суспільство та широку громадськість задля створення зв’язків між різними напрямами.
5 кафедр Жан Моне в університетах – викладацькі й дослідницькі посади із спеціалізацією з Європейських студій.
5 проєктів Жан Моне досліджуватимуть нові методології, щоб зробити тематику ЄС більш привабливою та адаптованою до різноманітних цільових груп, а також сприятимуть дебатам та осмисленню різноманітних питань щодо Європейського Союзу та провадитимуть заходи.
1 асоціацію Жан Моне, яка сприятиме вивченню процесу європейської інтеграції.

Починаючи з вересня 2020 року, 24 організації з різних міст України (Вінниця, Запоріжжя, Київ, Львів, Миколаїв, Полтава, Суми, Тернопіль, Ужгород, Харків) вже розпочнуть реалізацію проєктів Жан Моне.

Дізнайтеся більше в інфографіці.

У межах конкурсів 2014–2019 рр. від України було подано 791 заявку, з яких 82 проєкти Жан Моне було відібрано для фінансування. Серед цих проєктів – 56 модулів, 7 кафедр, 2 центри досконалості, 5 проєктів, 5 мереж і 7 асоціацій Жан Моне, які координуються 49 організаціями з 20 міст України: 36 закладів вищої освіти, 3 наукові установи та 10 громадський організацій. Загальна сума грантів за проєктами складає понад 3,7 млн євро.Довідкова інформація:

Erasmus+ – це програма Європейського Союзу на період 2014–2020 рр., що підтримує проєкти співпраці, партнерства, заходи і мобільність у сфері освіти, професійної підготовки, молоді і спорту.

Інформацію про результати конкурсу Жан Моне 2020 р. розміщено на сайті Виконавчого агентства із питань освіти, аудіовізуальних засобів і культури (ЕАСЕА) Європейської Комісії.

Інструкції, рекомендації та інша додаткова інформація для виконавців проєктів розміщена на сайті EACEA (Beneficiaries space).

База даних проєктів Erasmus+ для України доступна на сайті Національного Еразмус+ офісу в Україні.

Національного Еразмус+ офісу в Україні:

Немає коментарів: