четвер, 30 липня 2020 р.

Розмір класу не впливає на результати ЗНО, – Центр спільних дій


Кількість учнів у класі не має прямого впливу на ЗНО. Так зазначає у своєму дослідженні “Коли гроші не вирішують: освітня політика в містах України” аналітик Центру спільних дій Костянтин Шокало.

“Існує поширена думка, що чим менші класи, тим більше уваги вчитель може приділити одному учню. Відповідно якість освіти у менших класах краща. Але кількість учнів на одного вчителя в обласних центрах не впливає на те, як вони здадуть зовнішнє незалежне оцінювання”, – зазначає Костянтин Шокало.


В середньому розмір класу в Тернополі, Рівному та Івано-Франківську, до прикладу, є найменшим серед усіх обласних центрів – 30-31 учнів. Проте середні результати ЗНО із трьох обов’язкових предметів (української мови та літератури, історії України та математики) не входять навіть до семірки лідерів по Україні. В Івано-Франківську – це в середньому 129 балів, у Рівному – 134, а у Тернополі – 135. Натомість лідирують Київ та Луцьк з 140 та 139 балами, відповідно.Водночас, мінімальний прохідний бал для більшості спеціальностей для вступу на бюджет у 2020 році становить 125.


Немає коментарів: