четвер, 2 липня 2020 р.

"Зелені" нардепи такий законопроект «Про медіа» підтримали!

Сценаристи, організатори весіль та атракціонів, учителька молодших класів… - Хто з нардепів підтримав законопроект «Про медіа»?

Вісім народних депутатів від «Слуги народу» проголосували за рішення Комітету з гуманітарної та інформаційної політики рекомендувати Верховній Раді прийняти доопрацьований проект Закону «Про медіа». Під час засідання Комітету у середу, 1 липня, народні депутати від більшості проігнорували протести журналістських організацій, національних та регіональних ЗМІ, блогерів, які закликали відхилити законопроект через ризики для свободи слова. У Національній спілці журналістів України обурені, що аргументи сотень професійних журналістів не те що не були враховані, а взагалі не стали предметом дискусії для нардепів від фракції «Слуга народу».
- «Профільний» парламентський комітет має демонструвати повагу до медіа-галузі, опікуватися захистом інформаційного простору та підтримкою українських медіа, - зазначає голова НСЖУ Сергій Томіленко. – Натомість, інформаційна політика у «Слуг народу» зводиться до посилення медіа-регулювання та ревізії законів про права журналістів та ЗМІ. Переконаний, що десятки років професійного журналістського стажу підписантів протестних заяв та їхня величезна аудиторія не повинні так грубо ігноруватися депутатами.
У НСЖУ пояснюють байдуже ставлення до свободи слова та прав журналістів більшості нардепів, які підтримали «доопрацьований» проект Закону «Про медіа», тим, що їхній досвід до обрання у парламент був мало дотичний до діяльності професійних ЗМІ.
Зокрема, «ЗА» на Комітеті гуманітарної та інформаційної політики голосували (діяльність до обрання):
- Організатор свят (весіль, хрестин, корпоративів..) та учасник «Ліги сміху» (Андрій Боблях, мажоритарник з Полтави);
- Підприємець, який займається атракціонами, та має мотузкові парки у Києві (Дмитро Нальотов, мажоритарник з Полтави);
- Сценарист «Квартал 95»(Олександр Кабанов);
- Сценарист та засновник кінокомпанії «Прайм Сторі Пікчерз» (Павло Сушко);
- Учителька молодших класів та директор табору відпочинку КП «Шляхрембуд» (Тетяна Рябуха, мажоритарниця з Сум);
- Безробітна громадська активістка та блогерка (Єлизавета Богуцька).
Також «ЗА» проголосувало керівництво Комітету, яке має великий досвід роботи зі ЗМІ, - Голова Комітету Микита Потураєв і заступниця Голови Євгенія Кравчук.
Нагадаємо, що на засіданні гуманітарного парламентського Комітету 1 липня «ПРОТИ» законопроекту «Про медіа» проголосували представники «Батьківщини» (Олександр Абдуллін), «За майбутнє» (Ірина Констанкевич) та «ОПЗЖ» (Юрій Павленко, Олександр Качний, Ренат Кузьмін). Ще один представник фракції «Слуга народу» - Гео Лерос – утримався від підтримки резонансного законопроекту, який широко критикується журналістами.
Sergiy Tomilenko, НСЖУ


Немає коментарів: