середа, 15 квітня 2020 р.

«Щастя – це лисичка»: українською вийшла дитяча книжка, що отримала велику кількість нагород

Чуттєва ілюстрована історія литовської письменниці Евеліни Дацюте й художниці Аушри Кюдулайте побачила світ у дитячому арт-видавництві «Чорні вівці» в перекладі Володислава Журби. Книжка розповідає про дружбу хлопчика та лисички, про щедрість, сум утрати й радість відкриття. Про те, що важливо для кожного – великого та маленького. Про щастя.

Головна редакторка дитячого арт-видавництва «Чорні вівці» Христя Венгринюк розповідає, що «Щастя – це лисичка» – унікальна книжка, яку ми так довго чекали». «Якщо дуже заглиблюватись в текст, – продовжує Христя, – то ця історія має коріння ще в казці Антуана де Сент-Екзюпері «Маленький Принц». І не лише тому, що книжка також про Лисичку. Руденька головна героїня теж виступає другом, порадником, відрадою та порятунком для дитини. Але в книжці також йдеться і про обов’язок, прив’язаність та вірність. Про те, що ніхто не може обмежувати чиюсь свободу та вирішувати за іншого».

Завдяки поєднанню цікавого тексту та яскравих ілюстрацій книжка отримала чимало європейських нагород і перекладена на десятки мов. Ось деякі з них:

Диплом Конкурсу книжкового дизайну 2016, Вільнюс

Найгарніша книга року за Литовською секцією IBBY 2017

Відзнака Виставки ілюстрацій Болонського книжкового ярмарку 2017

Диплом П’ятого Талліннського трієнале ілюстрацій 2017

Почесна відзнака IBBY 2018

Лауреат The Batchelder Award 2019 на зимовій конференції Youth Media Award Американської бібліотечної асоціації в Сіетлі

Переклад книжки здійснений за підтримки Lithuanian Culture Institute.

Довідка.

Евеліна Дацюте (1975) – авторка семи дитячих книжок та матір чотирьох дітей. Вона почала писати, коли мешкала в Китаї, де цілі дні проводила в компанії своїх дітей. «Щастя – це лисичка» – її найпопулярніша книжка, що містить ілюстрації художниці Аушри Кюдулайте.

Аушра Кюдулайте (1978) – ілюстраторка-фрілансерка, що проводить творчі майстерні для дітей. Бере активну участь у міжнародних виставках, фестивалях та книжкових ярмарках.


Немає коментарів: