середу, 19 лютого 2020 р.

Стартує конкурс книжкових інста-відгуків Крец!

19 лютого стартує всеукраїнський конкурс книжкових відгуків «Крец!». Організатори – Український інститут книги спільно з Майстернею історій, літературною премією підлітків Навиворіт і Мистецьким фестивалем Ї.
У рамках конкурсу підлітки з усієї України писатимуть відгуки в Інстаграмі, щоби поділитися думками про незабутніх персонажів та персонажок художньої літератури.

Умови участі:

Розкажи про персонажа або персонажку книги, які не виходять із твоєї голови, які точно реальні, бо занадто правдоподібні щоби бути вигаданими. Про персонажа, який тебе страшно бісить, або в якого ти закоханий. Який зробив тобі боляче. Про персонажа, яким ти хотів би бути. Якого поставиш на локскрін. Розкажи про персонажа, з яким ти знаєш весь фан-контент, і тобі все одно замало. Про персонажа, через якого ти засмучений, що не ти його придумав.
Навчаєшся у 8-11 класах? Тобі 14-17 років? Обери найцікавішого персонажа або персонажку, запость у себе в Інстаграм-профілі допис про нього або неї та долучайтеся великої спільноти читачів і читачок! Більше деталей шукай у гугл-формі:
Відмічай на фото @navyvorit_teen_award та @bookinstitute.ua, не забувай про видавців і перекладачів – вони плідно працюють, щоби книжка з’явилася українською.
Із 1 до 13 квітня підліткове журі, яке складається з учасників премії Навиворіт і Майстерні історій обере обере 10 відгуків і запросить їхніх авторів і авторок із собою на Мистецький фестиваль Ї в Тернопіль із 7 до 9 травня. У рамках фестивалю Український інститут книги організує заходи для підлітків про критику й журналістику, сніданки з авторами та багато іншого! Учасники Майстерні історій та журі премії Навиворіт проведуть із усіма фіналістами й фіналістками три дні, щоби поговорити про улюблені книжки, життя, Всесвіт і все інше.

Поради щодо написання відгуків укладаються в шість пунктів:

Не переказуй сюжет історії. Розкажи про шлях персонажа та конфлікти, у яких персонаж розкривається з неочікуваної для вас сторони.


Пам’ятай, що правдоподібні персонажі – це комплексні особистості, вони мають як хороші, так і погані сторони. Не забудь розказати нам про них.


Пиши винахідливо й зухвало, шукай найбільш точні слова для висловлювання.


Почни текст із речення, яке б змусило нас читати далі.


Коли слідуєш правилам, не забувай: усе, що не заборонено – дозволено.


Здивуй нас, а головне – себе!
Розкажи, чим цікаві герой або героїня книжки? У чому ви схожі або навпаки – разюче відрізняєтеся? Яка їхня історія? Зазнач у відгуку, будь ласка, автора, назву книжки, видавництво й переклад.
Цю ініціативу створили для того, щоби підліткова література в Україні ставала якіснішою, а видавці й автори зрозуміли, що підлітки – вимогливі читачі.


У профілі @navyvorit_teen_award є гуглформа, заповнивши яку, ви стаєте частиною активних підліткових читачів і читачок України! Наснаги вам і нехай усе буде «Крец!»Немає коментарів: