пʼятниця, 24 травня 2019 р.

Велопарковка з кришечок

З 15 по 31 травня 2019 року у м. Одеса стартує пілотний екологічний проект зі створення велосипедних парковок з пластикових кришечок «Bicycle parking of the covers».

Організатори проекту: Одеський державний екологічний університет (ОДЕКУ) в партнерстві з Одеським онлайн-рестораном Smilefood та творчою лабораторією #Plastic smile.


Актуальність. Кожного року велика кількість матеріалу, який може бути використаний у якості вторинної сировини, потрапляє на звалища, що у подальшому призводить до екологічних катастроф, гибелі тварин, птахів, рослин та спонукає до видобування вичерпних природних ресурсів задля виготовлення нових продуктів щоденного користування. На сьогодні є низка екологічних проектів з переробки вторинної сировини. Громадськість, бізнес та влада об’єднуються задля безпечного майбутнього наступних поколінь.

Тому і ми вирішили об’єднатися та на локальному рівні почати діяти. Лише спільними зусиллями можливо змінити ситуацію на краще!
Метою проекту є створення велосипедної парковки у м. Одеса з використаних пластикових кришечок.

Основні цілі проекту «Bicycle parking of the covers»:
Замотивувати жителів м. Одеса, зокрема, учнівську молодь до роздільного збору відходів;

Формування екологічної свідомості та популяризація Концепції сталого розвитку серед учнівської молоді;

Надання необхідних унікальних екологічних знань учням, які дозволять їм втілювати екологічні ініціативи, розробляти екологічні проекти та наукові роботи, направлені на забезпечення екологічної безпеки.В пілотному проекті «Bicycle parking of the covers»братимуть участь 10 шкіл м. Одеса, в яких буде організовано збір пластикових кришечок.

Формат проекту:

Учасники: 10 шкіл м. Одеса

Термін проекту: 15-31 травня 2019 року

Результат проекту: зібрати 5000 кришечок від кожної школи-учасника для виробництва велопарковок.

Крок 1. Обирається 10 шкіл м. Одеса, які стають учасниками пілотної версії проекту. Для учасників буде проведено міні-конференцію у вигляді тренінгу з екології, на якій буде розкрито проблематику проекту та правила участі у ньому.

Крок 2. У кожній школі формується ініціативна група з 5 учнів, яка буде відповідати за збір кришечок у школі та розповсюдження інформації про проект. Кожна ініціативна група буде мати інструмент заохочення – флаєр, який буде видаватися за кожні здані 10 кришечок. За цим флаєром до свого замовлення учні зможуть отримати промопродукт (наприклад, напій у онлайн-ресторані Smilefood).

Крок 3. Створюється спільний телеграм-канал для учасників проекту, де будуть оговорюватися всі питання, які будуть виникати у ході проекту. Також на цьому каналі будуть публікуватися проміжні результати проекту.

Крок 4. За два тижні школа має зібрати не менше 1000 кришечок. У випадку успішного збору кришечок ініціативна група отримує приз – 5 піц на команду від онлайн-ресторану Smilefood.

Увага! Всі витрати з вивозу кришечок зі школи до пункту переробки організатори проекту беруть на себе. Організація збору кришечок у школі покладається на школу-учасника.


З осені проект планується запустити на постійній основі та організувати збір пластикових кришечок у більшості шкіл м. Одеси.

Приєднуйтесь до нас у соціальних мережах та слідкуйте за новинами:

Координатор: Докус АнгелінаОлександрівна

Кожен з нас має свою роль. Маленькі дії, зроблені разом, можуть призвести до реальних позитивних змін!


Немає коментарів: