неділя, 25 листопада 2018 р.

Запасні нардепи
Верховна Рада 22 листопада призначила народну депутатку від “Блоку Петра Порошенка” Ірину Фріз очільницею новоствореного відомства — Міністерства України у справах ветеранів. Того ж дня парламент припинив депутатські повноваження Фріз. На вакантне місце у ВР претендує нардеп V і VII скликань Володимир Куренной, який зараз керує одним із департаментів Адміністрації Президента України.


Фріз була обрана до Верховної Ради за списком БПП під №30. За час на посаді вона взяла участь у 75% голосувань. Водночас Фріз 8 разів ловили на кнопкодавстві.

Замість Фріз мандат повинен отримати наступний в черзі кандидат — №86 у списку БПП, 51-річний Володимир Куренной.

У Facebook-листуванні з журналістом Громадського руху ЧЕСНО Куренной повідомив, що, ймовірніше за все, не буде відмовлятися від можливості втретє стати народним депутатом, хоча остаточного рішення ще не ухвалив:

На 99% буду заходити (у Верховну Раду)”

Щодо можливих напрямків своєї законотворчої діяльності Куренной відповів так:

Або місцеве самоврядування, або іноземні справи… Але побачимо”
Куренной — уродженець Одеси, економіст і магістр державного управління. У різні роки працював оглядачем і головним редактором одеської газети “Юг”, керував прес-службою виконкому Одеської міської ради. У 1994-2002 роках Куренной був депутатом Одеської міськради, у 2005-2006 — заступником мера міста Едуарда Гурвіца. У 2002-2004 роках він працював помічником (на громадських засадах) нардепа Ігоря Гриніва, який зараз є депутатом від БПП (також його називають одним із політтехнологів Банкової).

Уперше Куренной балотувався до парламенту у 1998 році за списком виборчого блоку “Партія праці та Ліберальна партія – РАЗОМ” та по одеському мажоритарному округу №134, але до ВР не потрапив. На виборах 2002-го він був кандидатом у нардепи по округу №137 (теж Одеса) від блоку “Наша Україна”, проте знову залишився без мандата. У 2006 році Куренной пройшов до Ради за списком “Блоку Юлії Тимошенко” (№95). На парламентських виборах 2007-го політик вже був у списку “Партії вільних демократів”, але остання тоді отримала лише 0,21% голосів. А у 2012 році Куренной став нардепом за списком партії УДАР (№26).

З квітня 2015-го Куренной очолює Департамент місцевого самоврядування та децентралізації АП; входить до правліннягромадської організації “Фонд свободи і демократії”. За даними декларації за 2017 рік, посадовець володіє будинком і 10 сотками землі в селі Фонтанка під Одесою, дачним будинком і земельною ділянкою (1219 кв. м) у селі Нещерів на Київщині (це його зареєстроване місце проживання), 12 сотками землі в селі Качали Київської області.

Згідно зі ст.35 ЗУ "Про статус народного депутата", нардепи отримують компенсацію на винайм житла або оренду готельного номеру за умови, якщо вони не забезпечені житлом у столиці та мають реєстрацію місця проживання на відстані понад 30 кілометрів від меж міста Київ. Село Нещерів входить у 30-км зону.

Нагадаємо, 4 жовтня 2018 року Верховна Рада припинила депутатські повноваження Ірини Єфремової ("Народний фронт") у зв'язку з призначенням її членкинею Центральної виборчої комісії. Відразу два претенденти на мандат від НФ — Сергій Кондратюк та Ігор Гоцул — від депутатства відмовилися, і до парламенту пройшов третій в черзі кандидат — Іван Савка.


Немає коментарів: