понеділок, 12 листопада 2018 р.

На Южно-Українській атомній завершилася партнерська перевірка ВАО АЕС

9 листопада на ЮУАЕС завершилася партнерська перевірка Всесвітньої асоціації операторів атомних електростанцій (ВАО АЕС, у англомовній транскрипції WANO). За її результатами команда провідних міжнародних експертів у галузі атомної енергетики назвала області діяльності атомної станції, де слід докласти зусиль для приведення їх у відповідність до кращої світової практики, а також визначила сильні сторони в роботі підприємства, які в подальшому можуть бути представлені світовому атомному співтовариству для вивчення та застосування на інших майданчиках.

Діяльність підприємства перевірялася у двох фундаментальних областях - професіоналізм працівників і лідерство, шести функціональних - експлуатація, технічне обслуговування та ремонт, хімія, радіаційний захист, підготовка персоналу, інженерно-технічне забезпечення, а також охоплювала десять загальновиробничих областей. Перевірено і виконання рекомендацій ВАО АЕС, викладених у звітах про значний досвід експлуатації (SOER). Окрему увагу експерти ВАО АЕС приділили оцінці стану культури безпеки.

До складу міжнародної команди, що працювала на ЮУАЕС протягом двох тижнів - з 26 жовтня по 9 листопада, - входили 25 експертів та 2 координатори з 10 країн світу. Нинішню партнерську перевірку ЮУАЕС вперше було виконано в проектно-інформованому форматі, який передбачає підготовку та завчасне надання значно більшого за обсягом попереднього пакета інформації. Заздалегідь, під час попереднього візиту, було проведено спостереження за виконанням ремонтних робіт. До числа нововведень увійшли й спостереження за тренуваннями персоналу блочного щита управління (БЩУ) на повномасштабному тренажері.

Виступаючи на підсумковій нараді з приводу завершення партнерської перевірки, генеральний директор ВП ЮУАЕС Володимир Лісніченко зазначив: «Ці два тижні згуртували нас навколо нашої головної мети – підвищення безпеки та вивчення передового світового досвіду. Для нас партнерська перевірка – це чудова можливість поспілкуватися з нашими колегами з інших атомних станцій, регіональних центрів ВАО АЕС, отримати поради, подивитись на нашу діяльність стороннім поглядом. Щиро вдячний колегам за плідну роботу та запевняю вас, що підсумки нашої спільної діяльності стануть дуже важливим елементом нашого подальшого розвитку».

Попередній звіт, який керівник команди представник ВАО АЕС на угорській атомній станції Пакш Лайош Хаднадь передав очільнику ВП ЮУАЕС, разом з інформацією про області діяльності атомної станції, де можливе покращення, та пропозиціями щодо вдосконалення роботи включав дані про 7 сильних сторін діяльності підприємства. Підбиваючи підсумки двотижневої партнерської перевірки, Лайош Хаднадь подякував южно-українським фахівцям за відкритість і наголосив: «Це була плідна та корисна для обох сторін робота».

Підтвердженням того, що Южно-Українська атомна станція успішно пройшла партнерську перевірку, стала Пам’ятна дошка. За недавньою традицією, що склалася у Всесвітній асоціації операторів АЕС, генеральному директору Южно-Української атомної станції її вручив заступник директора регіонального центру ВАО АЕС Сергій Фролов зі словами: «Ця Пам’ятна дошка засвідчує, що на южно-українському майданчику працювала команда експертів ВАО АЕС, і що ви пройшли цей етап успішно».

Додатково:


Партнерські перевірки - одна з довгострокових програм ВАО АЕС. У їх основу покладено принцип добровільності, тобто, партнерська перевірка завжди проводиться за ініціативи приймаючої сторони. Результатом перевірки є конфіденційний звіт, що відображає сильні сторони роботи атомної станції та області виробничої діяльності, що потребують покращень з метою приведення їх у відповідність до кращої світової практики. Звіт передається лише станції, яка перевіряється, та експлуатуючій організації, до складу якої входить АЕС. Така добровільність і конфіденційність створює між експертами команди та персоналом АЕС, що приймає партнерську перевірку, атмосферу відкритості та взаєморозуміння, яка дозволяє винести уроки з досвіду, проблем і позитивної практики колег.

ВАО АЕС - некомерційна організація, не є наглядовим органом. Асоціацію створено в 1989 році. За типами реакторів її члени входять до чотирьох регіональних центрів - Атлантського, Паризького, Московського та Токійського. Діяльність асоціації спрямована на реалізацію головної мети - максимального підвищення безпеки та надійності експлуатації АЕС шляхом обміну інформацією, сприяння встановленню контактів між членами ВАО АЕС, порівняння результатів їх роботи, а також впровадження передового досвіду.


Інформація про ВП ЮУАЕС


ЮУАЕС – основа Южно-Українського енергетичного комплексу, розташованого на півдні України в Миколаївській області. Він забезпечує потреби в електричній енергії регіону з більш як п’ятимільйонним населенням. До складу енергокомплексу входять: Южно-Українська АЕС (3 атомні енергоблоки сумарною встановленою потужністю 3000 МВт), Олександрівська ГЕС на річці Південний Буг (2 гідроагрегати, сумарна потужність 9,8 МВт) і Ташлицька ГАЕС (в експлуатацію введено першу чергу: 2 гідроагрегати сумарною робочою потужністю в генераторному режимі 320 МВт, у стадії будівництва друга черга – гідроагрегат №3).

У 1996 році як відокремлений підрозділ підприємство увійшло до складу ДП «НАЕК «Енергоатом». За роки існування ВП ЮУАЕС вироблено понад 550 млрд кВт·год. електричної енергії. ВП ЮУАЕС сертифікований за міжнародними стандартами: ISO 9001:2015 «Системи управління якістю. Вимоги», ISO 14001:2015 «Системи екологічного керування. Вимоги та настанови щодо застосування», OHSAS 18001:2007 «Система управління гігієною та безпекою праці. Вимоги». З 2014 р. підприємство очолює Лісніченко Володимир Анатолійович.


Управління інформації та громадських зв’язків.


Немає коментарів: