субота, 12 травня 2018 р.

Миколаївській український театр отримав "важких" суперників

Всеукраїнська театральна премія "ГРА" оприлюднила лонг-лист в який  увійшло 27 вистав.



Експертна рада першої театральної премії "ГРА", яка була заснована Національною спілкою театральних діячів України, оголосила 27 вистав, що увійшли до лонг-листа та будуть боротися за перемогу у шести номінаціях. Зокрема, до лонг-листа потрапили дві версії "Гамлета" (Івано-Франківський академічний обласний український музично-драматичний театр ім. І. Франка та Львівський академічний театр естрадних мініатюр "І люди, і ляльки"), вистава "Віталік" Дикого театру та "Вій. Докудрама" Чернігівського обласного академічного українського музично-драматичного театру ім. Т.Г. Шевченка.

Під час другого етапу відбору Експертна рада буде переглядати вистави з лонг-листа наживо, на основі чого буде сформовано шорт-лист з 12 вистав (по дві в кожній номінації).

"Цьогоріч всеукраїнська театральна премія робить перші, але впевнені кроки, - зазначає експерт премії, театральний критик Олег Вергеліс у коментарі DT.UA. - Майже 70 українських театрів запропонували свої проекти до участі в "ГРІ". Для старту нової премії - це рекорд. А згодом ця кількість, переконаний, буде лише збільшуватись, адже в Україні - більше сотні державних театрів і десятки - недержавних (доволі впливових). Важливо, що претенденти на цю премію презентують театральну мапу країни - кращі вистави з Одеси, Львова, Харкова, Франківська, Сум, Києва, Чернігова, Миколаєва, інших міст. Серед вистав- претендентів 2017-го є справжні художні події, а лонг-лист яскраво висвітлює зміну поколінь в українському театрі, адже правила "ГРИ" задають не лише шановні ветерани сцени, а активне покоління 30-40-річних режисерів - Голенко, Держипільський, Жирков, Трунова, Дмітрієва, Уривський, Козак, інші".

Повний перелік номінацій та вистав з лонг-листа:

За найкращу драматичну виставу:


1. Закарпатський обласний угорський драматичний театр (м. Берегове) – "RH+"

2. Національний академічний драматичний театр ім. І. Франка – "Розбитий глек"

3. Сумський обласний академічний театр драми та музичної комедії

ім. М. Щепкіна – "Лісова пісня"

4. Харківський державний академічний театр ляльок ім. В. А. Афанасьєва – "Уявний хворий"

5. Чернігівський обласний академічний український музично-драматичний театр ім. Т.Г. Шевченка – "Вій. Докудрама"

За найкращу виставу камерної сцени:


1. "Дикий театр" (м. Київ) – "Віталік"

2. Дніпровський драматичний молодіжний театр "Віримо!" – "Однокласники"

3. Київський академічний театр "Золоті ворота" – "Тату, ти мене любив?"

4. Київський академічний театр на Печерську – "Онєгін"

5. Український малий драматичний театр (м. Київ) – "Холодна м'ята"

За найкращу виставу для дітей:


1. Дніпровський міський театр ляльок "Театр актора і ляльки" – "Коза-Дереза"

2. Київський академічний обласний музично-драматичний театр ім. П. Саксаганського (м. Біла Церква) – "Король Лев"

3. Київський муніципальний академічний театр ляльок на лівому березі Дніпра – "Алі-Баба"

4. Театр маріонеток (м. Київ) – "Про Коника-Стрибунця та Великий стрибок"

5. Чернігівський обласний театр ляльок ім. О. Довженка – "Ангелик, що загубив зірку"

За найкращу музичну виставу у жанрі опери/оперети/мюзиклу:


1. ГО "Open Opera Ukraine" (м. Київ) – "Дідона та Еней"

2. Дніпропетровський академічний театр опери та балету – "Любовний напій"

3. Київський національний академічний театр оперети – "Ханума"

4. Львівський національний академічний театр опери та балету ім. С. Крушельницької – "Коли цвіте папороть"

5. Миколаївський академічний український театр драми та музичної комедії – "Біла ворона"

За найкращу хореографічну/балетну/пластичну виставу:


1. Криворізький академічний міський театр музично-пластичних мистецтв "Академія руху" – "Спокушені спрагою"

2. Львівський академічний драматичний театр ім. Лесі Українки – "Любов)"

3. Мукачівський драматичний театр – "Deus ex machine"

За найкращу пошуково-експериментальну виставу:


1. Івано-Франківський театр академічний обласний український музично-драматичний театр ім. І. Франка – "Гамлет"

2. Київський національний академічний театр оперети / ГО "Театральна платформа" – "Під небом синім"

3. Львівський академічний театр естрадних мініатюр "І люди, і ляльки" – "Гамлет"

4. Львівський муніципальний театральний, художньо-дослідницький та освітній центр "Слово і голос" – "Весілля"

5. Одеський обласний театр ляльок – "Олеся. Містифікація"

    ЗА МАТЕРІАЛАМИ: DT.UA


Немає коментарів: