понеділок, 25 грудня 2017 р.

ЄС подовжив економічні санкції проти Росії на півроку

21 грудня Рада ЄС подовжила економічні санкції, спрямовані на окремі сектори російської економіки, до 31 липня 2018 року.

Це рішення було ухвалено після того, як Президент Франції Еммануель Макрон і Канцлерка Німеччини Анґела Меркель під час зустрічі Європейської Ради, яка відбулася 14 грудня, надали оновлену інформацію з приводу стану дотримання Мінських угод. Під час саміту ЄС, який пройшов 19 березня 2015 року, тривалість санкцій було прив’язано до повного виконання Мінських угод, що, як передбачалося, мало статися до 31 грудня того ж року. Оскільки цього таки не трапилося і через те, що й досі Мінські угоди повністю не виконуються, Рада ЄС подовжила санкції на подальші шість місяців.

Учора Рада Євросоюзу формалізувала це рішення за допомогою письмової процедури та, згідно з правилами щодо ухвалення усіх таких рішень, зробила це одноголосно.

Уперше такі заходи було введено 31 липня 2014 року на один рік у відповідь на дії Росії з дестабілізації ситуації в Україні. Їх було посилено у вересні того ж року. Санкції спрямовані нафінансовий, енергетичний та оборонний сектори, а також на товари подвійного призначення.

Подовжені економічні санкції, зокрема, стосуються:
Обмеження доступу на первинний і вторинний ринки капіталів ЄС для п’яти найбільших російських фінансових інституцій з мажоритарною часткою державної власності в установчому капіталі та для їхніх дочірніх компаній з контрольним пакетом акцій, створених за межами Євросоюзу; також це обмеження зачіпає три найбільші російські енергетичні та оборонні компанії;
Введення заборони на імпорт та експорт у торгівлі зброєю;
Встановлення заборони на експорт товарів подвійного призначення для використання у воєнних цілях або для кінцевих військових користувачів у Росії;
Скорочення доступу Росії до певних чутливих технологій та послуг, які можуть бути використані для пошуку та видобутку нафти.
Окрім цих економічних санкцій, у відповідь на кризу в Україні діє ще низка заходів ЄС, а саме:
Адресні індивідуальні обмежувальні заходи – заборона на в’їзд до Євросоюзу та замороження рахунків – проти 150 осіб та 38 організацій (діють до 15 березня 2018 року);
Обмежувальні заходи у відповідь на незаконну анексію Криму і Севастополя, обмежені територіями півострова та Севастополя (діють до 23 червня 2018 року).
Огляд обмежувальних заходів ЄС у відповідь на кризу в Україні


Немає коментарів: