понеділок, 20 листопада 2017 р.

Сьогодні в Україні стартує найбільша правозахисна кампанія Марафон написання листів: Пліч-о-пліч з відважними.

Кампанія об’єднала активістів/ок з усієї України та з більш як 200 країн, де також в цей час відбувається Марафон. Тисячі правозахисних подій відбудуться у всьому світі і більше 100 подій плануються в різних куточках України, в тому числі у прифронтових містечках.

В Україні та світі люди об’єднуються на захист правозахисників та правозахисниць, яких переслідують уряди різних країн.

Однією з основних справ цьогорічного Марафону в Україні є справа Еміра-Усеїна Куку, кримськотатарського активіста, несправедливо заарештованого окупаційною владою у Криму.“Прийнято вважати, що правозахист це професія. Однак ні, правозахисники та правозахисниці це всі ті, хто не може стояти осторонь порушень прав людини і робить все можливе, аби відновити зневажену справедливість. Справжній правозахист починається з небайдужості кожного та кожної”, зазначила Оксана Покальчук, директорка Amnesty International Україна.

“Саме тому, Марафон написання листів цього року називається “Пліч-о-пліч з відважними”. Ми закликаємо всіх небайдужих стати пліч-о-пліч з відважними активістами та активістками, які захищають права своєї спільноти та роблять світ безпечнішим для нас всіх”.

Цього року в Україні Марафон відбувається вже водинадцяте і його героями та героїнями є Емір-Усеїн Куку (Україна), Джулгаз Маннан (Бангладеш), Шакілія Джексон (Ямайка), Магадін (Чад), Ні Юлань (Китай), Кловіс Разафімалала (Мадагаскар), Сакріс Купіла (Фінляндія), Іділь Есер та Стамбульська десятка (Туреччина).

Дізнатись більше про Марафон, залишити підпис можна на сайті: http://marathon2017amnesty.org.ua
Слідкувати за подіями Марафону: www.facebook.com/amnestyua

В Миколєві збір листів на захист почнеться з наступного тижня в Коледжі преси та телебачення.

Для інформаційних запитів звертайтесь до Марії Гур’євої,


Додаткова інформація

Марафон написання листів - це глобальна та щорічна кампанія, що присвячена Дню прав людини (10 грудня) та проходить у понад 200 країнах світу. Щороку за допомогою Марафону звільняють несправедливо засуджених, змінюють репресивні закони та допомагають жертвам порушень прав людини не здаватись.

Щороку в грудні протягом декількох тижнів сотні тисяч людей у всьому світі пишуть листи урядам з вимогами вжити заходів щодо окремих осіб, чиї права були порушені. Це по-справжньому глобальна кампанія, що об'єднує активістів з усього світу. Загалом, Марафон будується довкола написання традиційних листів, але не лише. Це можуть бути також твіти, пости в фейсбук, фото, листівки, флешмоби і т.д.

Минулого року прихильники та прихильниці Amnesty International по всьому світу написали приголомшливу кількість листів, повідомлень, в тому числі електронною поштою, твітів та інших – більше 4 млн. Листи були написані на підтримку 12 людей, родин або громад, що постраждали від порушень прав людини.

В Україні Марафон проводили більше 100 волонтерок/волонтерів у більш як 20 містах по всій Україні, вони провели більше 100 активістських та освітніх подій та зібрали більше 40 000 листів та підписів.


Немає коментарів: