пʼятниця, 29 вересня 2017 р.

Сценарій байопіку про Лесю Українку був відібраний для участі впрограмі ScripTeast

Сценарій українського фільму «Узлісся» про Лесю Українку братиме участь у програмі для сценаристів ScripTeast. Виробництво фільму планується в міжнародній ко-продукції.
Байопік з робочою назвою «Узлісся» - це біографічна розповідь про долю найвідомішої української поетеси та письменниці Лесі Українки. Кінострічка представляє історію життя великої жінки з ранніх років до останніх днів. Дві реальності - повсякденне життя і внутрішній світ самої Лесі - тісно переплітаються і відображають всі ключові повороти її долі.
Креативною продюсеркою та авторкою ідеї фільму виступила Юлія Сінькевич (JS Films, генеральна продюсерка Одеського міжнародного кінофестивалю).
«Задумка зняти фільм про Лесю Українку виникла зовсім спонтанно, коли ми з Марією Москаленко, співпродюсеркою картини, проїжджали повз Сурамі, де померла поетеса. Мені здавалося, фільми про долю Лесі Українки повинні існувати, а тема лежить на поверхні. Але вивчаючи безліч матеріалу, що присвячений творчості поетеси, я зрозуміла – про неї практично немає кінострічок. Єдина ігрова «Іду до тебе» була знята в 1971 році. Але ж Леся Українка - не тільки одна з ключових фігур української культури, а й сильна жінка. І тоді ми вирішили, що цей сюжет є актуальним, і він обов'язково повинен бути живим, а не стереотипним. Ми хочемо створити фільм, в котрому Леся розкриється як жива людина зі своїми слабкостями й емоціями», - говорить Юлія Сінькевич.


Співпродюсеркою картини стане Марія Москаленко (FX FILM Georgia). Авторкою сценарію і учасниця ScripTeast - Олександра Лавренчук (авторка кількох поетичних збірок та сценаріїв для телепроектів).

Для участі в програмі ScripTeast були відібрані сценарії з 8 країн Центральної і Східної Європи. Україна вдруге бере участь у ScripTeast: у 2016 році головну нагороду за найкращий сценарій отримав проект «Коли падають дерева» Марисі Нікітіюк. Перший етап пройде на початку жовтня у Польщі.


Немає коментарів: