четвер, 7 липня 2016 р.

Рух ЧЕСНО закликає Парламент відправити суддів Януковича на новийконкурс

Посад 700 суддів, 5-річний строк повноважень яких закінчився, були рекомендовані Вищою кваліфікаційною комісією суддів України для обрання їх Верховною Радою України на посаду судді безстроково. Однак громадськість не має жодної довіри до цих суддів, призначених у переважній більшості Януковичем і очікує не консервації, а рішучого оновлення судової системи. Своїми голосуваннями уже цього тижня парламентарі мають реальний шанс оновити суддівський корпус на 10 %!

З огляду на це, Рух ЧЕСНО звертається до народних депутатів України із закликом відхилити постанови про обрання суддів. Наслідком такого відхилення буде звільнення суддів з подальшим проведенням нового відкритого конкурсу, на який вони зможуть податися на загальних засадах згідно із новим законом “Про судоустрій і статус суддів”, ухваленим 2 червня цього року. При цьому претенденти на суддівські крісла будуть зобов’язані підтвердити свою відповідність критеріям доброчесності, компетентності та професійної етики в рамках кваліфікаційного оцінювання.Наголошуємо, у разі, якщо Парламент України не розгляне питання про обрання суддів протягом трьох місяців, він втратить право розглядати це питання, а судді будуть перепризначені довічно рішенням Вищої ради правосуддя. Саме тому важливо, аби народні обранці розглянули та відхилили постанови про обрання суддів до набрання чинності новим законом про судоустрій і статус суддів.

Переконані, що таке рішення Верховної Ради України позитивно вплине на відновлення довіри громадян до судової влади та засвідчить наміри народних обранців здійснювати реальні кроки для реалізації реформи правосуддя в країні. Чесний конкурс, на якому за високу посаду судді будуть змагатися як теперішні судді з 5-річним стажем, так і юристи без судового досвіду, набагато краще відповідатиме меті забезпечення справедливого правосуддя в Україні.

Рух ЧЕСНО пильно стежитиме за процесом добору, кваліфікаційного оцінювання та призначення претендентів на суддівські крісла.


Немає коментарів: