субота, 21 травня 2016 р.

ГОЛОВА ДЕРЖКОМТЕЛЕРАДІО УКРАЇНИ ОЛЕГ НАЛИВАЙКО ПРИВІТАВ КРАЩИХ ЮНКОРІВ УКРАЇНИ

27 переможців в 21 номінації XIX Міжнародного конкурсу шкільних медіа були днями нагородженні в Миколаєві. Переможцем в номінації «Краще медіа XІХ Міжнародного конкурсу шкільних медіа» стала газета «Мариинские ведомости» Одеської Маріїнської гімназії, м.Одеса. Всього участь у конкурсі взяли 1894 конкурсні роботи з усіх областей України та 8 країн-сусідів.
До традиційних організаторів Конкурсу - Національна спілка журналістів України, Національна академія педагогічних наук України, Асоціація молодіжної преси України та Коледж преси та телебачення – долучилося також і Держкомтелерадіо України.
Голова Держкомтелерадіо України Олег Наливайко привітав учасників та переможців XIX Міжнародного конкурсу шкільних медіа: «Тисячі робіт, які взяли участь у конкурсі, свідчать про те, що в української журналістики – велике майбутнє. Шкільні газети, юнкорівські телевізійні, радіо- та фоторепортажі вже сьогодні можуть достойно конкурувати з роботами дорослих журналістів. Але разом з фаховістю їх вирізняють величезна щирість, небайдужість, почуття любові до своєї Батьківщини.
Можливо, не всі з вас стануть журналістами, але конкурс доводить, що всі ви вже сьогодні є відповідальними громадянами своєї країни. Пишаюся вами та вашими досягненнями», - зазначив Олег Наливайко в своєму привітанні.
Від Держкомтелерадіо України всі переможці були нагородженні рідкісними виданнями авторства Івана Драча, Богдана Коломійчука, Шодерло де Лакло, Абата Прево, а також фотоальбомом з історії фотографії.
Спеціальним подарунком від Держкомтелерадіо України у вигляді DVD був нагороджений переможець в номінації «Кращий телерепортаж XIX Міжнародного конкурсу шкільних медіа» Дитяча ТВ студія «ОбовсемКа», Чугуївського районного центру дитячої та юнацької творчості, м.Чугуїв, Харківська обл. Всього в даній номінації участь взяли 54 конкурсні роботи.

За 19 років проведення конкурсу в архівах накопичено понад 29 тисяч робіт. Серед них: стінні, друковані, електронні видання, телевізійні сюжети, радіопередачі, тисячі фотознімків з України, Болгарії, Польщі, Грузії, Молдови, Греції, Росії, Білорусії та інших країн світу.

Близько 73 тисяч учнів, які навчаються в школах і гімназіях, колегіумах і ліцеях, вечірніх школах і школах-інтернатах, у позашкільних та професійно-технічних навчальних закладах України та інших держав, стали членами редколегій власних видань, теле-, фото- і радіоматеріалів.

За 19 років проведення Міжнародного конкурсу шкільних медіа звання КРАЩОГО отримали 432 роботи активних юнкорів.

«Мені дуже приємно, що цього року збільшилася кількість конкурсних робіт з Донецької та Луганської областей. Це говорить про те, що не зважаючи на продовження війни на Донбасі, наші діти мають змогу не тільки навчатися, але й випускати шкільні медіа. Я вдячний за це керівникам юнкорівських об’єднань, очільникам населених пунктів, які знаходяться в зоні АТО та нашим воїнам-Героям, які захищають кордони України і нашу безпеку», - говорить Гліб Головченко, директор Коледжу преси та телебачення, секретар НСЖУ, президент Міжнародного конкурсу шкільних медіа.

Міжнародний конкурс шкільних медіа відіграє значну роль у впроваджені медіа освіти в України та вихованні свідомого читача, слухача, глядача, який вміє відокремлювати факти та аналізувати інформацію, отриману в засобах масової комунікації. Президент Національної академії педагогічних наук України Василь Кремень зазначає, що «конкурс на сьогодні є важливим і з точки зору ранньої профілізації учнів, і з точки зору правильного сприйняття та аналізу отриманої інформації. В умовах інформаційного суспільства навичка аналізу інформації є дуже важливою для успішної людини».

За традицією напередодні оголошення та нагородження кращих юнкорів, для юних журналістів відбувся VІIІ Міжнародний юнкорівський зльот «Засоби масової комунікації сьогодні і завтра», а для керівників юнкорівських об’єднань - ІV Науково-педагогічна конференція «Медіаосвіта та інформаційне суспільство». Завершиться візит юнкорів до Миколаєва традиційною посадкою дерев на Алеї пам’яті журналістів, що загинули під час виконання службових обов’язків та візитом до кращого в Україні Миколаївського зоопарку.

Окрема подяка за підтримку XIX Міжнародного конкурсу шкільних медіа Голові Державного комітету телебачення і радіомовлення України Олегу Наливайко.Пряму трансляцію урочистих заходів XIX Міжнародного конкурсу шкільних медіа забезпечили телеканал ТАК TV та Філія НТКУ «Миколаївська регіональна дирекція» (телеканал «Миколаїв»).


Немає коментарів: