неділя, 7 лютого 2016 р.

На ZIKу «Історична правда з Вахтагом Кіпіані» відкриває секрети меценатів

Вже цієї неділі, 7 лютого, о 22:00 на телеканалі ZIK в «Історичній правді з Вахтангом Кіпіані» стартує серія програм «Секрети найбагатших українських меценатів». У ній журналісти «Історичної правди» розкажуть про тодішніх багатіїв і зроблять акцент на зовсім іншому виді меценатства, ніж той, із яким це поняття асоціюють тепер.
Спеціально для цієї серії «Історична правда» віднайшла нащадків легендарних людей і випитала у них секрети їхніх відомих предків. Знімальна група на власні очі оглянула обійстя, в якому колись жили відомі українські благодійники та поспілкувалася з дослідниками, які знають геть усе про цих культових українських діячів.
Героєм першої серії «Секретів найбагатших українських меценатів» став відомий землевласник 19-го століття Станіслав Скарбек. Чоловік, який пожертвував на сиротинець більше 300 тисяч
злотих. І це тоді, коли середня зарплата промислового робітника складала всього 10 злотих в місяць. Через це краєзнавець Іван Сварник зазначає: «Єдина вигода, яку отримував меценат – це вдячність цих людей. Очевидно, це гріло серце старого графа, який не мав власних дітей».
Крім того, цей же граф збудував львівський театр, який нині має ім’я Марії Заньковецької. Тоді ж він був третім за величиною у Європі, після Міланського і Дрезденського.
«Був якісно іншим видом мецената. Останні 20 років нас виховували, що меценат – це той, який просто дає гроші, когось гладить по голові і каже, щоб ішов працювати і не забув згадати на виставці про нього, бо ж скоро вибори. Скарбек не мав політичних амбіцій, тому його меценатство – інакше. Він отримував від цього, очевидно, задоволення, йому, очевидно, це було приємно», – зазначає доктор історичних наук Ігор Лильо.
З 7 по 21 лютого в ефірі телеканалу ZIK вийде 5 програм про набільших благодійників в історії України. Таких, як граф Володимир Дідушицький, цукрозаводчики Терещенки, землевласники Євген Чикаленко та Василь Симеренко. Остання ж, 5 програма, буде присвячена меценатам ОУН. Всі ці історії команда «Історичної правди» відтворила завдяки професійним акторам.

Телеканал ZIK розпочав свою роботу 1 вересня 2010 року. Проекти виходять із двох студій – ZIK-Львів і ZIK-Київ, яку було відкрито 25 травня 2014 року. Минулої осені, 1 вересня, телеканал відзначив 5-річчя свого мовлення.


Немає коментарів: