пʼятниця, 12 лютого 2016 р.

Відкрито набір на II Школу створення гіперлокальних ком'юніті медіа в Україні


Сучасний Інтернет надав нові можливості для розвитку нових форм журналістики в усьому світі, в тому числі і в Україні. І однією з таких форм є Hyperlocal community news. Дана форма журналістики вже позитивно зарекомендувала себе в Європі, Америці і розвивається в Україні.


Гіперлокальна ком'юніті журналістика - або hyperlocal journalism як іноді її називають - зазвичай представляє з себе висвітлення новин невеликих громад: міста, села, району, локальної громади. Дуже часто цей процес сильно локалізований і обмежений освітленням місцевих заходів, подій, зустрічей в новинах. Продукування новинного контенто зазвичай в таких типах медіа виступає саме ком'юніті, жителі того ж міста, села, району тощо.

Ми раді оголосити початок прийому заявок на участь у II Школі створення гіперлокальних ком'юніті медіа в Україні, що проводитиметься Фондом "Об'єднання" у 2016 році в рамках проекту "Сприяння розвитку громадянської журналістики в областях України" за фінансової підтримки Національного Фонду Підтримки Демократії (NED).

Робочі сесії під час першої Школи у 2015 році
Під час Школи учасники отримають практичні навички та знання в таких темах:
▶ Свтореня гіперлокального медіа з нуля - побудова стратегії, початок роботи
▶ Шляхи монетизації локального медіа - з яких джерел можна отримувати фінансову підтримку на діяльність медіа
▶ Контенто-утворення самим ком’юніті - як залучати локальні громади до участі у створенні новин та підтримки діяльності гіперлокального медіа
▶ Пошук, обробка та публікація новин - якщо ви не є журналістом, то ви отримаєте всі необхідні знання про те, як та про що писати
▶ Побудова YouTube та Web-ресурсів - використовуючи рекомендації YouTube Creator Academy, ви зможете запустити YouTube-канал та побудувати правильну взаємодію із своїми глядачами. Крім того, використовуючи Open source технології, ви зможете розробити та запустити веб-сайти для своїх ком'юніті медіа в Інтернеті.
▶ Робота із фото, відео матеріалами - професіонали поділяться своїм досвідом щодо фото-кореспонденції.
▶ Та багато іншого - це використання OpenData та візуалізація даних, побудова кроспостингу, основи емейл-маркетингу тощо.

Школа складатиметься з:
▶ 1-го тренінгу 24-26 березня у м. Херсоні
▶ 2-го тренінгу 21-23 квітня у м. Херсоні
▶ чотирьох вебінарів
▶ онлайн інтерв'ю із медіа-експертами з Європи, США та України
▶ конференції випускників Першої та Другої Школи для обміну досвідом

Школа розрахована на:
▶ блогерів, активних громадян, представників неурядових організацій, ініціативних груп, вищих навчальних закладів з усієї України, які хочуть створити власні незалежні гіперлокальні медіа у своїх громадах та розвивати свої ком'юніті.

Умови участі у Школі:
▶ пройти відбірковий тур, заповнивши анкету до 29 лютого включноfdun.tk/h-school
▶ з 1 по 6 березня будуть відомі результати відбору
▶ відібрані учасники зобов'язані пройти участь в усіх запланованих заходах Школи
▶ відбір проводитиметься на конкурсних засадах, і найголовнішим критерієм є готовність запустити та розвивати гіперлокал медіа у своїй громаді
▶ організатори Школи (тобто, Фонд "Об'єднання") покривають всі витрати на проживання, харчування учасників та відшкодовують 50% транспортних витрат (білети на автобус, поїздом класу плацкарт, купе)

Додаткова інформація:
▶ випускники Першої та Другої Шкіл створення гіперлокальних медіа, що створили (або створять) свої ком'юніті медіа, та підтримують їх роботу, матимуть можливість отримати невелику фінансову підтримку з боку Фонду "Об'єднання" на придбання необхідного технічного устаткування або покриття поточної діяльності медіа. Більш детальна інформація - для учасників Школи.

Тренери Школи 2016:
▶ Головченко В'ячеслав - засновник і Голова Піклувальної Ради Миколаївського Коледжу преси та телебачення. Незалежний журналіст, видавець Інтернет-сайту "Губернський тиждень".
▶ Кузнєцова Тетяна - декан факультету журналістики Національного університету «Одеська юридична академія», доктор наук із соціальних комунікацій, професор.
▶ Корняков Олександр - фотожурналіст, має багаторічний досвід роботи в напрямку фоторепортажу, учасник багатьох міжнародних конкурсів та виставок, його роботи замовляють Укрінформ, Уніан, День, Голос України та локальні медіа видання.
▶ Антощук Юрій - голова Фонду "Об'єднання", експерт-консультант з впровадження інформаційно-комунікаційних Інтернет технологій у діяльність органів влади, бізнесу та NGO. 


Школа створення гіперлокальних ком'юніті медіа 2015

Учасники Першої Школи. Фото - О.Андрющенко
У 2015 році ми вже провели Першу Школу створення гіперлокальних ком'юніті медіа для Одеської, Миколаївської, Херсонської та Запорізької областей за фінансової підтримки Фонду розвитку ЗМІ Посольства США в Україні, в рамках якої учасниками було розроблено 10 локальних Інтернет ресурсів в своїх громадах (деякі ресурси: Скадовськ говорить, Південна ініціатива, Твій депутат...).

Отримавши заявок на участь в Першій Школі в 5 разів більше, ніж ми могли прийняти, ми ще раз утвердилися в розумінні важливості розвитку незалежних малих медіа груп в локальних спільнотах. У зв'язку з цим, в 2016 році ми продовжуємо цей навчальний курс, і розширюємо його на всю Україну. Минулого року ми також запустили онлайн курс по створенню гіперлокал медіа, аби надати можливість всім бажаючим отримати базові знання у цій сфері. Ми також опублікували більше десятка інтерв'ю з головними редакторами та засновниками ком'юніті медіа з Європи та США, в яких вони діляться своїм досвідом запуску своїх медіа.Немає коментарів: