неділя, 21 лютого 2016 р.

Півмільйона дітей страждають від війни на сході Украіни

Конфлікт в Україні має глибокий вплив на життя 580,000 дітей, які мешкають на непідконтрольних уряду України територіях, а також тих, хто знаходиться біля лінії фронту на сході країни. Серед них, 200,000 – один з трьох дітей – потребують психологічної допомоги.
“Два роки насильства, обстрілів і страху залишили незгладимий слід у житті тисяч дітей на сході України”, зазначила Джованна Барберіс, голова Дитячого фонду ООН (ЮНІСЕФ) в Україні. “В той час, коли продовжується конфлікт, ми повинні негайно відповісти на фізичні та психологічні потреби дітей”.
В Україні було зареєстровано більш ніж 215,000 внутрішньо переміщених дітей. Щонайменше одна із п’яти шкіл була зруйнована або пошкоджена. Минулого року більше ніж 20 дітей було вбито та 40 дітей отримали поранення, у тому числі 28 дітей були поранені або загинули через міни або вибухові предмети. Спалах поліомієліту було підтверджено в Україні 19 років після того, як країна була оголошена вільною від поліомієліту.


Через пошкодження інфраструктури більше 2 мільйонів осіб вздовж усієї лінії конфлікту можуть залишитися без водопостачання.

Коли температура різко падає, нестача палива і високі ціни на вугілля ставлять дітей під ризик респіраторних інфекцій. Відсутність доступу до медичних послуг та брак медикаментів загрожують збільшити кількість спалахів захворювань.

“ЮНІСЕФ закликає всі сторони конфлікту в Україні забезпечити безпечне переміщення безперешкодний доступ для надання гуманітарної допомоги дітям”, зазначила пані Барберіс.

ЮНІСЕФ продовжує працювати з партнерами для того, щоб забезпечити основні потреби дітей, які постраждали внаслідок конфлікту на сході України.


Немає коментарів: