понеділок, 3 березня 2014 р.

Бiохарчi України

ВПЕРШЕ в історії було представлено національний павільйон України на найбільшій міжнародній виставці органічних продуктів «БіоФах» (BioFach), яка відбулася 12-15.02.2014 у м. Нюрнберг, Німеччина.
Павільйон було організовано разом з українськими представниками органічного сектору в рамках швейцарсько-українського проекту «Розвиток органічного ринку в Україні» (2012-2016), що впроваджує Дослідний інститут органічного сільського господарства (FiBL, Швейцарія) за фінансової підтримки Швейцарської Конфедерації через Державний секретаріат Швейцарії з економічних питань (SECO).

У павільйоні України були представлені 9 компаній-експонентів: 8 важливих виробників українського органічного ринку зі своєю органічною продукцією: зернові, олійні та бобові культури та перероблені продукти, овочі, лікарські трави та ароматичні рослини, а також дикороси (ягоди). Цими компаніями стали ТОВ «Агрофірма «Поле» (Черкаська обл., www.agropole.com.ua), ПП «Галекс-Агро» (Житомирська обл., www.galeks-agro.com), ТОВ «Каспер» (Одеська обл.,www.organico.od.ua), ТОВ «Чистий продукт – С» (Донецька обл., www.organicpro.com.ua), ТОВ «Ель Дорадо Оілс» (Київська обл.), ТОВ «Фірма «Діамант» (Полтавська обл., www.diamatltd.com.ua), ТОВ «Фітосвіт» (Вінницька обл., www.phytosvit.com), ТДВ «Рівнехолод» (Рівненська обл.,www.rivnefrost.com). Ще експонентом в павільйоні України був надавач послуг ТОВ «Органік Стандарт», перший український міжнародно акредитований сертифікаційних орган, який здійснює сертифікацію органічного виробництва в Україні (www.organicstandard.com.ua).
Національний павільйон України викликав значний інтерес з боку відвідувачів, особливо тому, що багато європейських імпортерів високо оцінюють потенціал України та українських органічних виробників як постачальників органічної продукції на міжнародний ринок. Участь у виставці стала для експонентів чудовою можливістю для просування своєї продукції та встановлення нових ділових  зв’язків з іноземними партнерами.
Під час офіційної церемонії відкриття Національного павільйону України право урочистого перерізання стрічки було надано Барбарі Єггін, керівнику проектів Державного секретаріату Швейцарії з економічних питань (SECO), та Анатолію Рудюку, начальнику відділу загального землеробства Міністерства аграрної політики та продовольства України. Зверху на павільйоні України звили своє гніздо і оселилися лелеки, а представників міжнародної спільноти гостинно пригощали короваєм, який спеціально для БіоФаху у вигляді карти України було спечено українським органічним виробником «Хлібіо» (Одеська обл.). Прийшовся до смаку відвідувачам стенду і український органічний березовий сік від компанії «Галс» (Чернівецька обл.) та напої з бузини і журавлини від ФГ Тізеш (ТМ «Пан Еко», Закарпатська обл.). Було представлено Органік бізнес-довідник України 2014, який включає операторів, виробників засобів захисту та добрив, учасників органічного сектору України, міжнародні проекти та сертифікаційні органи, а також Органічну карту України та Органічний кошик України.
В офіційних заходах українського павільйону брали участь заступник директора Департаменту тваринництва, начальник відділу аналізу розвитку тваринництва  Мінагрополітики Володимир Пищолка, заступник Міністра аграрної політики та продовольства АР Крим Іван Метельков,  головний спеціаліст Відділу контролю виноградарства та виноробства Державної інспекції сільського господарства України Ірина Петренко, в.о. начальника Головного управління агропромислового розвитку Львівської ОДА Роман Верещинський, начальник відділу рослинництва Департаменту агропромислового розвитку Одеської ОДА Катерина Ямченко, головний спеціаліст відділу харчової і переробної промисловості Департаменту агропромислового розвитку Житомирської ОДА Лариса Янович, перший секретар Посольства України в Німеччині Олексій Антонюк та інші.
Представники українських органів державної влади відвідали стенди Франції, Німеччини, Чеської Республіки та Польщі, де вони дізнались про особливості функціонування органічного ринку в цих країнах, про механізми надання державної підтримки органічному сектору, особливості контролю та нагляду в органічному сільськогосподарському виробництві.
У рамках Конгресу виставки «БіоФах» відбувся форум на тему «Розвиток органічного сектору в Центральній та Східній Європі. Актуальна ситуація в країнах Центральної та Східної Європи», що було організовано Дослідним інститутом органічного сільського господарства (FiBL). Під час форуму з доповіддю про український ринок органічної продукції виступила менеджер швейцарсько-українського проекту «Розвиток органічного ринку в Україні» Наталія Прокопчук.
Українська делегація також брала участь у роботі круглого столу «Органічне сільське господарство в Україні» та відвідала урочистий офіційний прийом, організований у ратуші м.Нюрнберг  Східним комітетом німецької економіки та Посольством України в Мюнхені.
Під час круглого столу з привітальним словом виступили представник Торгово-промислової палати м. Нюрнберг Райнульф Піхнер, директор Робочої групи «Аграрна економіка» Східного комітету німецької економіки Ґерлінде Зауер та керівник проекту «Розвиток органічного ринку в Україні» Тобіас Айзенрінґ (Дослідний інститут органічного сільського господарства (FiBL)). У круглому столі також виступали начальник відділу загального землеробства Міністерства аграрної політики та продовольства України Анатолій Рудюк, заступник голови Полтавської обласної державної адміністрації Олена Адамович, президент Львівської торгово-промислової палати Дмитро Афтанас, представник Німецького Товариства міжнародного співробітництва (GIZ) Олена Базир, генеральний директор українського виробника органічної продукції «Галекс-Агро» Олександр Ющенко, директор українського сертифікаційного органу «Органік стандарт» Сергій Галашевський, помічник директора з міжнародних контактів Інституту сільського господарства Західного Полісся НААН України Володимир Литовка та інші.
Сюжети про органік у Новинах ICTV:
http://fakty.ictv.ua/ua/index/view-media/id/54969  про відкриття Першого павільйону України на виставці «БіоФах»
http://fakty.ictv.ua/ua/index/view-media/id/55200 про органічні продукти у дитсадках Німеччини
http://fakty.ictv.ua/ua/index/view-media/id/55292 про органічну косметику
З брошурою, що містить інформацію про експонентів українського стенду, можна ознайомитись за наступним посиланням (англ. мовою).
Фото з виставки містяться за наступним посиланням.
На запит можуть бути надані фотографії у гарній якості для друку або розміщення на веб-ресурсах інформації про БіоФах та Перший національний павільйон України.
Прошу надсилати посилання, статті або репортажі про органічну тематику Сергію Рибаку, менеджеру зі зв’язків з громадськістю, швейцарсько-український проект «Розвиток органічного ринку в Україні» (2012-2016), Дослідний інститут органічного сільського господарства (FiBL),sergii.rybak@fibl.org+38044-2781797+38067-2431644
Дякую заздалегідь.


З повагою,
Наталія Прокопчук
Менеджер проекту
Швейцарсько-український проект «Розвиток органічного ринку в Україні» (2012-2016)
Дослідний інститут органічного сільського господарства (FiBL)

Phone/ Тел.: +38044-2781797
Немає коментарів: