пʼятниця, 4 січня 2013 р.

АНТИМОПОЛЬНИЙ КОМІТЕТ - ПРІОРИТЕТИ ДЛЯ РОБОТИ У 2013 РОЦІ

Органи Антимонопольного комітету зосередять увагу під час виконання своїх повноважень щодо захисту та розвитку конкуренції на соціально важливих ринках. Про це повідомив Голова Комітету Василь ЦУШКО.
Йдеться, зокрема, про дослідження ринків реалізації лікарських засобів; підключення об’єктів містобудування до інженерних мереж електро-, газо-, тепло-, водопостачання та водовідведення; збору, вивезення, перероблення та захоронення побутових відходів; супутніх послуг при наданні адміністративних послуг; ритуальних послуг.
У 2013 році з метою посилення конкуренції Комітет здійснюватиме постійний моніторинг послуг надання в оренду земель сільськогосподарського призначення усіх форм власності.

«Перед органами Антимонопольного комітету стоїть завдання вивчити ситуацію про стан конкуренції на зазначених ринках та надати відповідні пропозиції керівництву держави. Ми ставимо за мету – підвищення відкритості ринку, зняття невиправданих бар’єрів для ведення бізнесу. Комітет виступає за рівні та вільні можливості на ринках для всіх їх учасників», – зазначив Голова Комітету.

Як підкреслив Василь Цушко, з метою продовження адвокатування конкуренції – роз’яснення основних норм конкурентного законодавства та підходів Комітету під час досліджень ринків та розслідувань, у 2013 році запланована низка круглих столів з представниками бізнесу та громадськості.

Разом з цим, одним з важливих завдань Комітету у поточному році є розробка проекту Закону України «Про затвердження Загальнодержавної програми розвитку конкуренції в Україні на 2014 - 2024 роки».

З метою залучення до розробки проекту Програми світових експертів у галузі конкурентної політики наприкінці січня ц.р. за участю керівників конкурентних відомств провідних країн світу та керівників органів державної влади України відбудеться міжнародний семінар «Стратегія розвитку конкурентного законодавства в Україні та огляд міжнародного досвіду». Захід присвячено обговоренню проблемних питань, пов’язаних з розвитком конкуренції в Україні, перспектив удосконалення конкурентної політики в Україні. Це, зокрема, можливо шляхом зменшення регуляторного тиску на бізнес-середовище та створення адекватної об’єктивним умовам та світовому досвіду нормативної бази діяльності окремих особливо перспективних галузей економіки.


Немає коментарів: