вівторок, 27 листопада 2012 р.

На форумі ЮНІСЕФ у Вінниці обговорили створення мережі міст, дружніх до дитини

27 листопада 2012 - сьогодні у Вінниці відбувся перший національний Форум міст, дружніх до дитини, за ініціативи Дитячого фонду ООН (ЮНІСЕФ) у партнерстві із Вінницькою міською радою. На форум приїхали делегації з різних міст України, іноземні гості та представники державних органів. Учасники мали можливість обмінятись досвідом та налагодити співпрацю з різними організаціями, в тому числі і міжнародними. І головне – визначитись з перспективою створення в Україні мережі міст, дружніх до дітей.

Програма «Місто, дружнє до дитини» реалізується із 1996 року за ініціативи ЮНІСЕФ у партнерстві з громадськими організаціями та муніципалітетами. Робота у рамках ініціативи є практичним втіленням на муніципальному рівні положень Конвенції ООН про права дитини під керівництвом місцевих органів влади та за участі самих дітей. Наразі, 17 українських міст приєднались до ініціативи. Форум у Вінниці став майданчиком для спілкування і обговорення вдалих проектів і напрацювань.

«Вінниця вже на сьогоднішній день є одним із лідерів у царині захисту прав дітей та розширені їх можливостей у дорослому середовищі. Я сподіваюсь, що інші міста країни приєднаються до ініціативи і стануть більш дружніми до українських дітей», - зазначила голова Представництва ЮНІСЕФ в Україні Юкіе Мокуо. Вона також подякувала Вінницькому міському голові Володимиру Гройсману за спільну організацію Форуму, де різні міста змогли поділитись напрацюваннями і показати чимало ефективних методів роботи з дітьми.

У Вінниці ще з 2009 року успішно реалізується програма «Вінниця – місто, дружнє до дітей», яка була розроблена на основні саме досвіду ЮНІСЕФ, який було поєднано з місцевими ініціативами та ідеями. Це пов’язано із тим, що у місті власними силами Вінниця вже три роки реалізує заходи, які прописані в програмі. На цій основі сформовано і локальну стратегію, яка також має назву «Місто, дружнє до дітей» і яка є складовою Концепції стратегічного розвитку «Вінниця:2020».

Участь у Форумі взяли не лише дорослі, а й діти з міст, які вже є партнерами ініціативи ЮНІСЕФ, а саме Вінниця, Сімферополь, Євпаторія, Горлівка, Сарни, Коростень, Ріпки, Суми, Шостка, Білопілля, Тростянець, Кролевець, Ромни, Лебедин, Червоноград, Дрогобич, Жовква, а також представники міст, які бажають приєднатися до ініціативи - Київ, Львів, Одеса, Харків, Дніпропетровськ, Севастополь. Серед запрошених на Форум були представники Державного інституту сімейної та молодіжної політики, Міністерства соціальної політики, Уповноважений Президента з прав дитини Юрій Павленко, представники Фонду сприяння місцевому самоврядуванню. Також участь в зустрічі взяли представники Європейської мережі МДД,посольств та міжнародних програм, які пов’язані з муніципальним розвитком та правами людини, наукових установ.

Про європейський досвід роботи мережі міст, дружніх до дітей, на форумі розповів Посол Королівства Нідерланди в Україні Пітер Ян Волтерс, адже саме в Голландії розташований центральний офіс цієї системи.

***

Для довідки:

Дитячий фонд ООН (ЮНІСЕФ) є світовим лідером із захисту прав та інтересів дітей. Фонд працює у понад 190 країнах світу заради захисту та підтримки дітей. Цього року ЮНІСЕФ в Україні святкує п’ятнадцятиріччя своєї діяльності. В Україні представництво ЮНІСЕФ було відкрито у 1997 році після підписання Україною Основної угоди про співробітництво між Урядом України та ЮНІСЕФ. Пізніше Угода була ратифікована Парламентом України, створюючи підстави для співробітництва ЮНІСЕФ з урядом України задля покращення життя дітей та родин в Україні.Більше інформації: http://www.unicef.org.ua. Приєднуйтесь до нас у Twitter та Facebook

Ініціатива ЮНІСЕФ «Місто, дружнє до дитини» є системою місцевого самоврядування, головним пріоритетом якої є дотримання прав та інтересів дитини. «Місто, дружнє до дитини» активно впроваджує право кожної дитини висловлювати свої думки та впливати на рішення місцевої влади стосовно того, яким має бути їх місто, та бути повноправним членом своєї громади.

Програма «Місто, дружнє до дитини» реалізується із 1996 року за ініціативи Дитячого фонду ООН (ЮНІСЕФ) у партнерстві з громадськими організаціями та муніципалітетами. Робота у рамках ініціативи є практичним втіленням на муніципальному рівні положень Конвенції ООН про права дитини під керівництвом місцевих органів влади та за участі самих дітей. В Україні ініціативу «Місто, дружнє до дитини» було розпочато у 2006 році у 3 містах на Львівщині (Червоноград, Дрогобич та Винники) та у 3 містах Сумщини (Тростянець, Ромни та Лебедин). Наразі, 17 українських міст приєднались до цієї ініціативи. Її впровадження принесло помітні результати завдяки розробці та реалізації місцевих програм для дітей та ефективному використанню місцевих бюджетів. Дізнатися більше: http://www.unicef.org/ukraine/ukr/Mista_Druzni_do_Dytyny_UKR.pdf

В усьому світі налічується близько 900 міст, які прагнуть стати дружніми до дітей. Такі міста створені в 11 країнах Африки, в 11 країнах Південної й Північної Америки, в 11 країнах Азії, у 23 європейських країнах і 3 країнах Океанії. Найбільш поширеною ця ініціатива є у Європі, особливо у Франції (134 міста), Італії (111 міст) та Іспанії (49 міст).

 Немає коментарів: