понеділок, 12 березня 2012 р.

конкурс для журналістів на кращий аналітичний матеріал зі сталого розвитку


Незалежна Асоціація Телерадіомовців , Українська Асоціація видавців періодичної преси та Програма розвитку ООН об’єднали зусилля в рамках національного конкурсу для журналістів «Честь професії» та створили спеціальну номінацію “Сталий (збалансований) розвиток: Шлях України», присвячену «Ріо +20», Конференції Організації Об'єднаних Націй з питань сталого розвитку, яка відбудеться в Ріо-де-Жанейро в червні 2012 року. Конкурс має на меті привернути увагу широких кіл громадськості до проблематики сталого розвитку та його значення для України.
До участі у конкурсі запрошено штатних та позаштатних кореспондентів друкованих та Інтернет-ЗМІ, чиї матеріали на тему сталого розвитку опубліковано з 1 квітня 2011 р. по 1 квітня 2012 року. Прийом робіт триватиме до 1 квітня 2011 року включно. Переможці в цій номінації (1 та 2 місце) отримають спеціальні призи – IPad2 3 G, інші учасники отримають почесні відзнаки Представництва ООН в Україні та сувеніри.

Перевагою користуватимуться аналітичні матеріали, які б розкривали проблематику впровадження концепції сталого розвитку в реаліях України. Роботи оцінюватиме Журі, до якого увійшли провідні експерти в галузі журналістики та сталого розвитку, за такими критеріями:

• рівень дотримання журналістських стандартів, збалансованість матеріалу;
• рівень розкриття теми важливості сталого розвитку для України;
• адекватність та коректність викладення матеріалу;
• актуальність та ілюстративність матеріалу;
• наявність конкретних прикладів впровадження концепції сталого розвитку та/або місцевої проблематики;
• оригінальність способу розкриття теми;

Висунення номінантів проводиться самостійно журналістами, колективно (роботи на конкурс висуває редакція або видавництво) і від імені третьої особи (фізична особа висуває на конкурс який-небудь журналістський матеріал).

Виставляти свої роботи на конкурс можуть всі, хто професійно займається журналістикою в Україні – без обмежень за віком, типом ЗМІ (преса, телебачення, радіо, Інтернет), жанром і області журналістики, регіоном роботи і мешкання. Один і той же журналіст, редакція або третя особа можуть подавати роботи одночасно в декілька номінацій – обмежень по кількості заявок на участь в Конкурсі немає. При цьому на кожну роботу, подану на Конкурс, необхідно оформити окрему заявку.
Реєстрація учасників

Прийом робіт проводиться з 20 січня 2012 року по 1 квітня 2012 року.

http://www.konkurssmi.org/participate/Довідково

Що таке сталий розвиток?

Сталий розвиток – це розвиток суспільства, що дозволяє задовольняти потреби нинішнього покоління, не наносячи при цьому шкоди можливостям майбутніх поколінь для задоволення їхніх власних потреб.Стратегія сталого розвитку складається з трьох нерозривно пов’язаних складових – економічного, екологічного та соціального розвитку.

Семимільярдна сім'я людей до 2050 року, ймовірно, збільшиться до 9 млрд. При цьому спостерігається стрімке зростання попиту на невідновлювані природні ресурси. Водночас, збільшується розрив у рівні доходів. Це означає, що потрібно шукати більш ефективні способи розвитку. Людству важливо віднайти відповіді на такі запитання:

• Як ми можемо допомогти людям подолати тенета бідності і отримати гідну роботу, яка б не шкодила навколишньому середовищу?
• Як ми можемо забезпечити доступ до чистої енергії для всіх, гарантуючи, що енергія, яку ми виробляємо, не сприяє зміні клімату?
• Як ми можемо забезпечити всіх водою, продовольством і необхідним харчуванням?
• Яким чином ми можемо планувати наші міста, щоб кожна людина мала гідний рівень життя?
• Як ми можемо покращити транспортні системи, які дозволяють нам дістатись, куди ми хочемо, без зайвих заторів і забруднення?
• Як ми можемо гарантувати «здоров'я» наших океанів, а їх флорі та фауні - захист від забруднення та зміни клімату?
• Як ми можемо зробити наші громади стійкими перед обличчям стихійних лих?

Вирішення цих проблем є початком будівництва майбутнього, якого ми хочемо.

Що таке Ріо +20?

«Ріо +20» - це коротка назва Конференції Організації Об'єднаних Націй з питань сталого розвитку, яка відбудеться в Ріо-де-Жанейро, Бразилія, в червні 2012 року, через двадцять років після історичної Зустрічі на вищому рівні 1992 року в Ріо. Проведення Ріо +20 надасть нам також можливість уявити, яким би ми хотіли бачити світ через 20 років.
Конференція Ріо +20 збере світових лідерів, лідерів бізнесу, представників неурядових організацій, які спільними зусиллями працюватимуть над планом дій задля подолання бідності, сприяння розвитку соціальної справедливості та забезпечення належних заходів з охорони навколишнього середовища, з урахуванням поступальних темпів зростання чисельності населення планети.

На офіційних дискусіях обговорюватимуться дві головні теми: як створити «зелену економіку» для досягнення сталого розвитку та подолання бідності і покращення рівня міжнародної координування заходів у сфері сталого розвитку.

Ключові проблеми, що будуть обговорюватися під час конференції

· Гідна робота для всіх

· Стала енергетика для всіх

· Сталий розвиток міст

· Продовольча безпека та стале сільське господарство

· Вода для світу

· Океани

· Зміцнення здатності громад протистояти стихійним лихам


Для України – це історичний шанс визначення свого шляху до сталого майбутнього - майбутнього з достатнім числом робочих місць, більш чистою енергетикою, більш безпечним і гідним рівнем життя для всіх людей на планеті.

«Ріо +20 буде однією з найбільш важливих глобальних зустрічей зі сталого розвитку нашого часу».
Навіщо нам потрібна Конференція Ріо +20?

Якщо ми хочемо залишити нашим дітям і онукам придатний для життя світ, проблеми повсюдної бідності і деградації навколишнього середовища необхідно вирішувати зараз.

• Сьогодні в світі живе 7 мільярдів людей, а до 2050 року їх буде 9 мільярдів.
• В даний час, кожен п'ятий - 1,4 мільярда людей - живе на 1,25 долара США в день або менше.
• Півтора мільярда людей не мають доступу до електромереж.
• Два з половиною мільярда людей не мають туалетів.
• Майже мільярд людей щодня голодує.
• Продовжують зростати обсяги викидів парникових газів, і більш ніж третині від всіх відомих видів тварин та рослин загрожує зникнення, якщо не вдасться зупинити процес зміни клімату.

Основа була закладена в ході Зустрічі на вищому рівні «Планета Земля» 1992 року в Ріо. Ріо +20 - це нова можливість обговорити на глобальному рівні те, що ми можемо зробити на місцевому рівні для забезпечення нашого спільного майбутнього.

ПУБЛІКАЦІЇ ПРООН (українською мовою)

Доповідь з людського розвитку 2011: Сталий розвиток і рівність можливостей: Краще майбутнє для всіх

Доповідь з людського розвитку 2011: Презентація Директора Представництва ПРООН Р.Рігер

http://www.undp.org.ua/ua/media/45-prosperity-poverty-reduction-and-mdgs/1212-ukraine-is-ranked-76th-out-of-187-countries-the-2011-human-development-report-says

Сайт Конференції англійською мовою: http://www.uncsd2012.org/rio20/index.html. Детально про конференцію російською мовою тут: http://www.un.org/ru/sustainablefuture/).


Немає коментарів: