вівторок, 25 червня 2024 р.

Заява президента Шарля Мішеля перед відкриттям переговорів про вступ України та Молдови
Сьогодні ми спостерігаємо історичний момент. Після рішення Європейської Ради від грудня 2023 року розпочати переговори про вступ з Україною та Республікою Молдова, дві країни розпочинають справжню трансформацію до повноправного членства в ЄС — момент гордості для обох націй і стратегічний крок для ЄС.

Це результат величезних зусиль України та Молдови щодо реформ. Коли воля народу виконується, далекоглядне керівництво дає результати та демократія втілюється в життя, ми бачимо плоди справжнього прогресу. ЄС продовжує співпрацювати з Україною та Молдовою, тим більше, що Україна захищається від незаконної агресивної війни Росії, а Молдова стикається з наслідками війни.

Відкриття переговорів про вступ через перші міжурядові конференції є ключовою віхою. Це також є доказом величезного прогресу, якого обидві країни досягли на шляху до європейської інтеграції, незважаючи на величезні виклики, з якими вони зіткнулися та ще стикаються.

Зусилля України викликають ще більше захоплення, враховуючи, що загарбницька війна Росії проти України принесла безпрецедентні труднощі та лиха. Народ України виявив надзвичайну мужність і солідарність у захисті свого суверенітету та свого європейського майбутнього.

Молдова також зіткнулася зі значними труднощами, включаючи економічний тиск і політичне залякування, але залишалася непохитною у своєму прагненні до ще тісніших зв’язків з ЄС.

Обидві країни продемонстрували вражаючу відданість реформам та узгодженню з європейськими цінностями. Трансформаційні кроки, здійснені в таких сферах, як верховенство права, управління та судова система, вселяють надію та чітко вказують на їхнє непохитне прагнення приєднатися до європейської родини. Підтримка їхніх суспільств також була вирішальною на цьому шляху.

Це початок тривалого процесу. Хоча сьогодні ми відзначаємо значний крок уперед, ми також повинні визнати, що шлях, який попереду, вимагатиме постійних зусиль, самовідданості та подальших істотних реформ. Україні та Молдові потрібно буде продовжувати роботу зі зміцнення інституцій, продовжувати боротьбу з корупцією та посилювати економічну стабільність, щоб відповідати суворим стандартам повноправного членства в ЄС.

Європейський Союз через свої інституції та держави-члени готовий підтримувати Україну та Молдову на кожному кроці цього шляху. Ми надамо необхідні ресурси, експертизу та політичну підтримку.

Разом ми можемо побудувати сильнішу, більш об’єднану Європу, де кожна нація має можливість процвітати в мирі та процвітанні.


Немає коментарів: