середа, 3 квітня 2024 р.

Мер Миколаєва на ТБ про повернення питної води у систему водопостачання
Пресслужба Кабінету Міністрів України повідомляла про нараду яка за участю керівників різного рівня. В тому числі, в ній взяли участь Миколаївський міський голова Олександр Сєнкевич та очільник ОВА Віталій Кім. Зокрема, обговорювали проєкт нового водогону в Миколаєві та невідкладність його будівництва.

Подробиці зустрічі в ефірі програми «Діалог» на телеканалі «МАРТ» розповів міський голова Олександр Сєнкевич.

Мер повідомив, що зустрічі в Кабміні передувала нарада з віце-прем'єр-міністром з відновлення України Олександром Кубраковим, а також ряд зустрічей з данськими партнерами.


«12 квітня буде вже два роки, як Миколаїв лишається без води. Ми замовили дослідження у французької компанії «Іджис» за кошти Європейського інвестиційного банку. В рамках співпраці вони дослідили п'ять різних джерел постачання питної води в Миколаїв. Ми визначились з одним. Для цього потрібно побудувати станцію водозабору, водопровід для постачання води, очисні споруди. Крім того є додаткова ідея з відновленням Жовтневого водосховища. Ми не залишаємо цю ідею, тим паче, що за висновками «Іджис» це треба робити», - поділився планами Олександр Сєнкевич.

Отже, розповідає мер, французькі партнери розробили ТЕО, яке розглядалось під час зустрічі з паном Кубраковим та на нараді під керівництвом Прем'єр-міністра України Дениса Шмигаля.


«Ми проговорили, хто за що відповідає, джерела фінансування, а також черги будівництва. Всім надали розпорядження, поставлені строки. Цей проєкт мені видається дуже живим. Він буде реалізуватися за принципом «Проєктуй-будуй». Такий приклад в Україні вже існує», - розповів міський голова Миколаєва.

Мер Сєнкевич додає, що навряд чи проєкт буде завершено до кінця поточного року, але, за умови злагодженої роботи, можна сподіватись, що вже наступного року питна вода з'явиться в мережах Миколаєва.


Немає коментарів: