неділя, 18 лютого 2024 р.

Громади півдня провели форум про відновленняФонд "Об'єднання" разом з UNDP Ukraine / ПРООН в Україні провели форум «Влада і громада: спільний шлях до громадської безпеки та відновлення. Досвід Півдня» в Києві для ОМС, ВА, ОГС, НП, ДСНС, ЦВС Запорізької, Миколаївської, Одеської та Херсонської областей. Це стало можливим завдяки щедрій фінансовій підтримці Уряду Данії та Національного фонду підтримки демократії (National Endowment for Democracy).


Основний фокус форуму — обмін досвідом між громадами цільових областей у подоланні викликів, пов’язаних із війною. Зокрема, мова йшла про підсилення громадської безпеки через побудову міцних горизонтальних зв’язків між громадськими організаціями, місцевою владою, ДСНС, поліцією та бізнесом і розширення взаємодії між ними. 


Окрему увагу на форумі приділили залученню допомоги від міжнародних організацій для сталого переходу від гуманітарного забезпечення до планування подальшої відбудови із активним залученням громадськості. Серед тем, що обговорювались на панельних дискусіях:

- Стратегія відновлення: національний, регіональний та місцевий аспекти.

- Інвестиції в безпеку та відновлення: роль міжнародних партнерів та донорських організацій. 

- Безпека в громадах: роль провайдерів безпекових послуг, влади та громадськості. Регіональний та локальний рівні. 

- Історії успіху громад: практичні кейси по відновленню та підсиленню безпеки. 

- Пов'язана з війною міграція: повернення для відновлення. 

- Як громадськість та бізнес можуть залучатися до відновлення та формування безпеки у громадах. Також були презентовані:

 -  DREAM - Державна цифрова екосистема управління відновленням. 

 - Універсальні рекомендації щодо плану дій по відновленню деокупованих громад.

- Офіси відновлення, які були створені у деяких областях України. 

- Досвід соціально-відповідального бізнесу МХП. 


Захід зібрав понад 100 учасників та учасниць, серед яких були представники Міністерство розвитку громад, територій та інфраструктури України, Офісу Уповноваженого Верховної Ради України з прав людини, Embassy of Denmark in Ukraine та інших відомств та організацій. 


Дякуємо нашим надійним партнерам – NED та UNDP в Україні за невтомність у допомозі громадам півдня! 

 Це вже другий форум подібного формату. Рік тому у Києві так само збиралися учасники півдня України та обговорювали подібні теми та ділилися досвідом.

А.Гришко.Немає коментарів: