пʼятниця, 26 січня 2024 р.

ЄС та Литва виділили 15,5 млн євро на бомбосховища для шкіл в Україні

Фото ілюстративнеЄвропейська Комісія виділяє 15 мільйонів євро на будівництво нових бомбосховищ для шкіл у гарячих точках України. Литва надає додаткових півмільйона євро і бере відповідальність за реалізацію проєкту. 
Таку угоду підписали між Представництвом Європейської Комісії в Україні та литовським Центральним агентством управління проєктами CPVA.

Катаріна Матернова, пані посол Європейського Союзу в Україні, заявила: "Російська військова агресія позбавляє тисячі українських дітей нормального життя та освіти. Наша остання ініціатива підкреслює непохитну відданість ЄС забезпечити максимально безпечне освітнє середовище для всіх дітей в Україні".

Через цілеспрямоване знищення агресором шкіл, дитячих садків та інших освітніх закладів, кожна сьома школа в Україні пошкоджена або зруйнована. В країні зростає покоління дітей, які не взагалі не відвідують школу. Близько 1,6 мільйона школярів і 0,2 мільйона дошкільнят не відвідують навчальні заклади, а близько 900 000 дітей заявляють про бажання навчатися дистанційно.

Ініціатива з будівництва бомбосховищ є ще одним прикладом підтримки Європейським Союзом освітнього сектору України. Вона також є продовженням зусиль Литви та CPVA заради відновлення України.

Програма ЄС надає перевагу регіонам, які потерпають від військових дій найбільше — Чернігівщина, Сумщина, Миколаївщина, Запоріжжя, Харківщина та Одещина. Щонайменше п’ять укриттів планують побудувати у цих прифронтових областях.

"Жорстокі напади Росії на цивільне населення - це спроба зламати волю українців до опору. Але Україна неодноразово доводила, що їй не вистачає не волі до опору, а зброї. Західні партнери повинні розуміти важливість військової допомоги та фінансування цивільного захисту для України", - каже Габріеліус Ландсбергіс, Міністр закордонних справ Литви.

"Наша мета - повернути якомога більше дітей до школи. Для цього поблизу шкіл мають бути побудовані безпечні укриття, що відповідають найсучаснішим вимогам. Діти і вчителі повинні мати змогу не лише сховатися від обстрілів, але й продовжити уроки та заняття під час, на жаль, регулярних повітряних атак", - заявила Раса Сураучєнє, заступник директора литовського державного агентства CPVA.

Для того, аби школи в Україні могли функціонувати, вони повинні мати укриття або принаймні обладнаний підвал. Зараз в Україні налічується понад 13 000 шкіл, 3 500 з яких не мають цих необхідних для воєнного часу об'єктів.

Спільно з Міністерством освіти і науки та Міністерством реставрації України CPVA відібрала школи з найбільшою кількістю учнів, яким бракує навіть мінімально обладнаних укриттів.

Будівництво бомбосховищ для цих шкіл доповнить єдину відсутньою ланку в ланцюжку "школа - укриття - офлайн-освіта". Завдяки новозбудованим укриттям близько п’яти тисяч учнів цих шкіл у найближчі півтора року зможуть повернутися до офлайн навчання.
Немає коментарів: