пʼятниця, 6 жовтня 2023 р.

Журналісти португальського телеканалу RTP у Харкові потрапили під російський обстріл

Знімальна група португальського телеканалу RTP потрапила під російський обстріл у Харкові. Фото: Андрій Коваленко
Знімальна група португальського телеканалу RTP потрапила під ранковий російський обстріл у Харкові. Автівка журналістів сильно пошкоджена. Про це повідомив український продюсер телеканалу RTP Андрій Коваленко з АУПа. 
За словами Коваленка, команда телеканалу приїхала у Харків напередодні та заночувала в готелі, а сьогодні планувала знімати матеріал про розмінування із ДСНС та їхати до села Гроза, де внаслідок російського обстрілу загинула 51 людина.


“Але о 6:50 я прокинувся від того, що був дуже-дуже гучний свист. Я навіть спочатку не відчув вибуху – просто розірвалися вікна. Мене придавило віконною рамою. Пил, вогонь… Я, чесно кажучи, думав, що згорю, але руки були під ковдрою у той момент і це врятувало. Але вогонь вибуховою хвилею вийшов”, – розповів він.Після цього Коваленко вийшов у коридор і побачив чоловіка із сильно посіченою рукою та надав йому першу допомогу.Знімальна група португальського телеканалу RTP потрапила під російський обстріл у Харкові. Фото: Андрій Коваленко


“Ми зустрілися із моєю групою. Хвилини через три тільки сирена прозвучала. Спочатку її не було”, – додав медійник.

Команда складається із трьох людей – продюсера, журналіста і оператора португальського телеканалу RTP. Вони не травмувалися.

Андрій Коваленко наголосив, що у готелі, де вони зупинились, не було військових, як і не було військових обʼєктів поблизу готелю.

Нагадаємо, з початку повномасштабного вторгнення за рік та шість місяців росіяни скоїли 529 злочинів проти журналістів та медіа в Україні. Окупанти вбили 66 журналістів (шість іноземних та 60 українських), з них 10 – під час виконання професійної журналістської діяльності.

Журналісти зазнавали контузій, переломів, уламкових поранень і травм кінцівок під час російських обстрілів. Загалом поранення отримали 24 медійники.

Внаслідок вторгнення щонайменше 233 українських медіа припинили повністю або частково свою діяльність: через прямі погрози з боку російських окупантів, захоплення редакцій, неможливість працювати в умовах окупації, руйнування приміщень та фінансову кризу через війну з Росією.


Немає коментарів: