неділя, 1 жовтня 2023 р.

Вчимось плекати культуру сусідства

Мітя Ковбасюк, стоїть справа та пояснює головам ОСББ свою логікуВ Одесі цієї осені стартує Базовий курс культури сусідства. Мабуть чули про активність випускників Школи культури сусідства?

То вони свята роблять з перекриттям цілих вулиць, що пів Одеси хоче на них завітати, то укриття оздоблює меблями та генераторами та місткостями з водою, то кіноклуби проводять. А взагалі: що то таке культура сусідства? - запитали ми засновника Мітю Ковбасюка.

- Мені дуже імпонує сенс слова культура з латині: Culture − обробіток, обробляти. Це як і з рослинами/деревами - робимо відносини між людьми краще, доглядаємо, прикрашаємо свій світ.

- Де ми, містяни проводимо багато часу?

У дворах власних помешкань, від перших років, до літніх. Хочемо створювати дружне та комфортне середовище. Робили розвідки з цієї теми. Шукали однодумців, так і з Максом познайомились з Фонду розвитку міста Одеси. Вивчили досвід інших країн, щось запозичили, а головне - намагаємось органічно вибудовувати відносини серед членів міських ОСББ\ЖБК.

Про все це, а також про нашу формулу 4х4 завдяки який й повстає нова культура співмешкання у наших дворах й будемо на Базовому курсі розповідати.

- В кожного буде свій ментор з-поміж випускників попередніх років, вони й допоможуть легше сприйняти інформацію, - додає Максим.

- Майстерність поводження з сусідами, а радше комунікувати - скіл, який знадобиться сучасній людині у будь-яких обставинах та колективі. - вступає в бесіду Максим Долженко співорганізатор Школи культури сусідства. Хочемо, щоб люди, які доєднаються до нас сповідували принципи толерантності та демократичності.

- Надзавдання культурної людини у дворі - сприяти включеності всіх. Щоб кожна родина та її член міг знайти собі справу по душі. - додає Мітя.

В наших дворах є музиканти, є садівники, а є просто творчі люди, екскурсоводи - завдання може кожний сам собі згенерувати. Під час навчання саме на Базовому курсі ми хочемо налаштувати голів ОСББ\ЖБК та активістів дворів на спільну роботу оркестру, а не сольний спів.
Свято двору на минулому тижні на вулиці СрєднейДо речі, концерти у дворах випускників Школи культури сусідства не рідкість. Бо в кожного двору як й у людини є характерна ідентичність. Одеські двори, це не тільки основа для багатьох літературних та театральних творів, але й лабораторія суспільних відносин. Якщо хочете вдосконалювати власні відносини зі світом - вам точно на Базовий курс школи. Заповнити форму для того, щоб приєднатись - можна тут!

В.Інгульский.Немає коментарів: