вівторок, 26 вересня 2023 р.

Дослідницька екскурсія "ПРОщо: залаштунки миколаївської обсерваторії"


Запрошуємо активну спільноту в Миколаєві до участі в дослідницькій екскурсії «ПРОщо: залаштунки миколаївської обсерваторії», де відвідаємо найпотаємніші місця усіх миколаївських асторономів. А це 7,1 га незабутніх вражень під зоряним небом!

КОЛИ? 28 вересня, четвер, о 19:00
ДЕ? Миколаївська астрономічна обсерваторія (вул. Обсерваторна, 1)
ВХІД: Безкоштовний за попередньою реєстрацією https://bit.ly/PROsho04 та після отримання підтвердження від організаторів, яке прийде на електронну пошту.

Миколаївська обсерваторія претендує на включення до списку об’єктів Всесвітньої спадщини ЮНЕСКО. Це одна з найстаріших обсерваторій Східної Європи, що заснована у 1821 році як морська. У всьому світі існує лише дві установи, які вивчають розташування небесних тіл. Одна у Вашингтоні, інша – у Миколаєві.

Предмет особливої ​​гордості астрономів – музей. Тут є унікальні астрономічні інструменти — меридіанне коло та переносне вертикальне коло Репсольда, колекція астрономічних годинників XVIII-XIX ст., старовинні астрономічні книги тощо.

Як відомо, міське засвічення є одним із головних ворогів астрономії. Через нього практично всі сучасні наземні телескопи розміщують у слабозаселеній місцевості. Спаський курган, де розташована обсерваторія, є найвищою точкою Миколаєва (52 м над рівнем моря). Та ще років сто назад уся ця територія була міською околицею. Тому, якщо погода дозволить, окрім екскурсії додатково подивимось у телескоп на Місяць і зорі над Бугом!

Посилання на подію Facebook

Захід проходить в межах проєкту «ПРОщо Миколаїв: деколонізація», який реалізує Платформою MY ART у партнерстві з Агенцією розвитку Миколаєва за фінансової підтримки Zagoriy Foundation.

Дізнатись більше про нас можна у Telegram-каналі: t.me/myartplatformaРеєстрація на подію


Платформа MY ART
Немає коментарів: