неділя, 11 червня 2023 р.

Лимани на Миколаївщині називають телекомівською Чорнобаївкою.

 


Торік воно опинилося на лінії фронту. Тривали запеклі бої, росіяни намагалися прорватися до Миколаєва. Базову станцію Vodafone Україна в селі руйнували та відновлювали 7 разів. Вежу мобільного оператора окупанти не знищили, проте базова станція розстріляна кулями з усіх боків.

Біля самої вежі викопана яма. Окоп, який рятував життя як військовим, так й інженерам, що приїжджали відновлювати зв’язок під обстрілами. Вони залазили на вежу, а довкіл працювали «Гради».

У квітні змогли відновити лише 3G-інтернет, бо там найнижчі антени і до них вдалося дотягнутися. Перший виїзд почався з обстрілу. Інженери вибігли та сховалися за будівлю, лягли у військовий окоп. Поряд був ще один для генератора. До кінця весни вони робили так сім разів. Далі стало тихіше, однак снаряди прилітали.Через річку — ще одна базова станція, звідки інженери стежили за ситуацією в Лиманах. І вже знали, коли треба їхати й лагодити пошкодження.

На фото телекомівці усміхаються. Але за їхніми словами, як у перші дні відновлення сиділи в окопі, то й не думали, що колись про це все розповідатимуть.
Немає коментарів: