неділя, 27 листопада 2022 р.

Ви ще не взяли курс тактичної медицини?Самодопомога при поранені, та навички надання першої домедичної допомоги, стане ще в нагоді. У Миколаєві, наприклад, вже у місцевих бізнесах, що відчували "прильоти" ворожої артилерії розпочались тренінги. В Одесі на минулому тижні відбувся тренінг з "такмеду" для журналістів. Наша редакція оновлювала також власні знання та навички з надання


домедичної допомоги, яку на західний манер звуть: тактичною медициною. 
Добре, що всі курси тепер унормовано за єдиним західним стандартом.
Протокол M.A.R.C.H. — це англійська абревіатура, де 
М (англ. Massive bleeding — масивна кровотеча) — це дії для зупинки кровотечі, що загрожує життю; 
А (англ. Airway Management — управління дихальними шляхами) — забезпечення прохідності дихальних шляхів; 
R (англ. Respiration — дихання) — закриття всіх відкритих ран грудної клітки; 
C (англ. Circulation — циркуляція) — повний огляд пораненого, зупинка кровотеч, діагностика шоку; H (англ. Hypothermia — гіпотермія) — запобігання переохолоджень.


Збирати власну аптечку ми б порадили саме під цей протокол, а не антігріпином та перекіснем водню. Ну і китайські турнікети для зупинки кровотечі значно поступаються брендовим з США. Не кажучи про наліпки антисептичні на рани.Але, спочатку треба все ж таки пройти 1-2 раза курси.
 Краще було б, якщо їх зорганізували в ОСББ де ви мешкаєте, чи за місцем роботи, навчання.  А краще, в обох тих місцях, бо якщо буде більше навчених надавати домедична допомогу людей, вдасться врятувати чиїсь життя.
А що з навичками водіїв громадського транспорту надавати першу допомогу? Чи персоналу торгівельних мереж?..
Хотілось би щоб у Херсоні влада міська замість піару себе взялась за організацію таких курсів, бо обстріли після деокупації стали постійними, а значить й буде більше поранених.
В.Головченко.


Немає коментарів: