понеділок, 26 вересня 2022 р.

Український генерал на обкладинці таблоїду

🇺🇦 Журнал TIME помістив на обкладинку свіжого випуску головнокомандувача ЗСУ Валерія Залужного.

🔥 Валерій Залужний не просто на обкладинці Time - він дав інтерв'ю журналу! Перше від початку повномасштабного вторгнення, як стверджують журналісти. Це не інтерв'ю в класичному розумінні цього слова - це радше портрет Залужного з кількома його коментарями до цього портрету. 

Серед несподіваних фактів, які ви дізнаєтеся про головнокомандувача Збройних сил України - що він... мріяв стати коміком! Натомість - пішов тим самим шляхом, що і його родина військових, і вступив до військового інституту в Одесі.

Також, як пише Time, Залужний пив пиво на дні народження дружини, коли наприкінці липня 2021 року йому подзвонили і запропонували посаду головнокомандувача ЗСУ. "Звання та статус 48-річного генерала на той час були набагато нижчими від посади, яку йому пропонував Зеленський", - йдеться в статті.

На момент, коли Зеленський став президентом у 2019 році, Залужний був одним із командувачів у зоні бойових дій на сході України. У статті згадується про те, що в 2020 році Залужний керував військовими навчаннями, у рамках яких випробовувався комплекс Javelin. Тоді демонстрація випробування провалилася. "Залужний був упевнений, що в Офісі президента його запам'ятають як "невдаху з несправними "джавелінами", - пише Time.

На відміну від Зеленського, який скептично ставився до звітів розвідки про неминучість масового вторгнення росіян, Залужний був серед тих українських офіцерів, які вважали це питанням часу. Він згадує, що був дуже розчарований, коли інші військові командири сприйняли недостатньо серйозно навчання, що тривали в Україні на початку лютого 2022 року і в рамках яких імітувався повномасштабний напад Росії на Україну. "Я цілу годину кричав, - розповів Залужний. - Я пояснив їм, що якщо вони цього не зроблять (не поставляться серйозно до загрози - ред.), наслідки коштуватимуть життя не лише нам, але й нашій країні".

Журналісти Time також пишуть про те, що голова Об'єднаного комітету начальників штабів США Марк Міллі на початку повномасштабного вторгнення запитав у Залужного, чи не планує він евакуюватися. "Я йому сказав: я вас не розумію, - згадує Валерій Залужний. - Для мене війна почалася в 2014 році. Я не втікав тоді і не планую втікати зараз".

Рекомендую прочитати повністю.


Немає коментарів: