пʼятницю, 22 липня 2022 р.

«Антикорупційний штаб» може закрити доступ до Карти Руйнувань від росіянГромадська організація «Антикорупційний штаб» розглядає можливість закрити доступ до Карти Руйнувань для користувачів із РФ.

«Для нас дуже важлива залученість суспільства. За цей місяць багато людей внесли об’єкти на нашу мапу або висловили свої зауваження. Ми помітили, що людей непокоїть той факт, що зруйновані об’єкти можуть бачити росіяни. Тож нині ми розглядаємо технічну можливість закрити доступ до мапи для користувачів із РФ», — розповів голова правління ГО «Антикорупційний штаб» Сергій Миткалик, підсумовуючи перший місяць після запуску мапи.


Він нагадав, що публічна презентація Карти Руйнувань відбулася 22 червня — лише після погодження Міністерством оборони. Окремо Сергій Миткалик підкреслив, що одна із місій мапи — це збирати кошти на відбудову України, а оскільки фандрайзингова платформа UNITED24 заблокована у Росії, то і донатів звідти чекати не варто.


Нині на Карті міститься інформація про 2150 зруйнованих будівель. За місяць роботи понад 125 000 людей переглянули сайт Карти Руйнувань. А з моменту презентації мапи платформі UNITED24 вдалося залучити понад $350 тис. — це половина всієї суми, зібраної на U24 для відбудови.


При цьому сума коштів, яку пожертвували на відбудову, досі недостатня для відновлення хоча б одного об‘єкта, підрахували в UNITED24.


«Але бюджетні кошти на відбудову вже виділяються. Ми вимагатимемо, аби тендерні процедури повернули в повному обсязі, а держава відкрито звітувала за ці витрати, не прикриваючись воєнним часом», — додав Миткалик.


Нагадаємо, Карта Руйнувань — це дев’ятий діджитал інструмент «Антикорупційного штабу». Він дозволяє фіксувати наслідки російського вторгнення в Україну. На мапу аналітики Штабу з перших днів війни вносять світлини зруйнованих або пошкоджених цивільних об'єктів: будинків, шкіл, церков, стадіонів тощо. Такі фото Штаб знаходить і додає власноруч із зазначенням точної адреси та координат.


Немає коментарів: