четвер, 2 грудня 2021 р.

2,9 мільйона постраждалих унаслідок конфлікту людей потребуватимуть допомоги у 2022 році
Координаторка системи ООН, Координаторка з гуманітарних питань в Україні Оснат Лубрані представляє План гуманітарного реагування на 2022 рік для полегшення страждань 2,9 мільйона людей, які потерпають унаслідок конфлікту на сході України. Для реалізації Плану потрібно 190 мільйонів доларів США для забезпечення гуманітарної допомоги та соціально-правового захисту найбільш уразливих людей у 2022 році. Він був презентован у Краматорську - 30 листопада 2021 року.


«Удесяте з початку пандемії я відвідала постраждалі внаслідок конфлікту райони Донецької та Луганської областей, — розповідає Оснат Лубрані. — Я на власні очі побачила, що потреби людей поступово збільшуються через періодичні загострення бойових дій, COVID-19 та пов'язані обмеження. Так, часткове припинення перетину через «лінію розмежування», яка поділила громади та відрізала людей від послуг та соціальних виплат, мало нищівні наслідки для мільйонів та продовжує збільшувати вразливість сотень тисяч людей».

«Люди, з якими я зустрічаюсь, їхні розповіді та страждання ще раз підтверджують важливість нашої роботи, — продовжує пані Лубрані. — Допоки мирне врегулювання, на жаль, залишається недосяжною мрією, а коронавірусна хвороба COVID-19, ймовірно, продовжиться й у 2022 році, громадянам України по обидва боки «лінії розмежування» наразі потрібна наша підтримка. Уже всьоме ми представляємо План допомоги людям, які постраждали внаслідок конфлікту на сході України».


За оцінками, у 2022 році гуманітарної підтримки потребуватимуть 2,9 мільйона людей. У Плані гуманітарного реагування, всебічному плані першочергових заходів, представлено, як гуманітарні організації планують надати допомогу 1,8 мільйона найбільш незахищених. У Плані представлено різні напрями допомоги: освіта, забезпечення харчовими продуктами, охорона здоров’я, соціально-правовий захист, забезпечення житлом, послугами водопостачання, санітарії та гігієни. Він призначений доповнювати зусилля уряду України та за можливості забезпечувати передачу надання таких послуг місцевим надавачам допомоги.«Ви колись жили без надії? Коли світ навколо вас руйнується? В усіх сенсах. Коли не знаєш, хто ти є, і не розумієш, ким будеш? І чи будеш взагалі...»

«Для презентації нового Плану гуманітарного реагування ми підготували короткометражний фільм про молодь, яка живе в постійній небезпеці, — додає Ігнасіо Леон Ґарсія, очільник Управління ООН з координації гуманітарних справ. — І ця цитата з фільму передає те, що багато постраждалих людей відчуває щодня. Безнадію. Страх. Спустошення. Вони не просять допомоги, але вона їм вкрай потрібна».

«Ще раз хочу подякувати нашим донорам за їхню великодушну підтримку та довіру. Внески, які ми отримуємо, критично важливі для того, щоби ми могли продовжувати роботу з порятунку людей. Ми покладаємось на продовження підтримки та закликаємо всіх приєднатися до нас. Разом ми можемо змінити ситуацію та допомогти відновити надію», — підсумовує Оснат Лубрані.

Організація Об'єднаних Націй та гуманітарні партнери працюють на сході України з 2014 року, і за цей період надали підтримку загальною вартістю понад 1,3 мільярда доларів США. Завдяки щедрим внескам наших донорів гуманітарні організації щороку надають допомогу понад одному мільйону людей по обидва боки «лінії розмежування». Кількість людей, які одержали допомогу та послуги соціально-правового захисту за перші 9 місяців 2021 року, уже перевищила 1,5 мільйона, це найвищий показник з 2017 року.

 

 

Огляд гуманітарних потреб і заходів реагування на 2022 рік.Немає коментарів: