субота, 31 липня 2021 р.

Жінці приписали борг за спожиті житлово-комунальні послуги її тезки: права клієнтки допоміг захистити юрист системи БПД
Досить часто трапляються випадки, коли підприємства, які надають комунальні послуги, звертаються до суду із заявою про видачу судового наказу для стягнення заборгованості за оплату житлово-комунальних послуг, телекомунікаційних послуг, послуг телебачення та радіомовлення. Але що робити, коли ця заборгованість насправді не ваша?


Подібна історія сталась нещодавно в місті, що на Одещині. Так, до Роздільнянського місцевого центру з надання безоплатної вторинної правової допомоги звернулась пані Надія, яка розповіла що отримала судовий наказ про стягнення з неї майже 3 тисячі гривень заборгованості за спожиті житлово-комунальні послуги. Жінка не розуміла звідки цей борг і як тепер його оплатити.

Для надання правової допомоги клієнтці було призначено фахівця Роздільнянського МЦ Романа Непочатова. Перше, на що юрист звернув увагу, – заборгованість була нарахована за послуги, які надавалися в іншому місті. Тобто, пані Надія з чоловіком все життя прожила у місті Роздільна, а борг виник в Одесі. На цьому «розбіжності» не закінчилися: у жінки-боржниці по – іншому звати чоловіка та не співпадає серія, номер паспорта і реєстраційний номер облікової карти платника податків. Зрештою з’ясувалося, що в Одесі живе повна тезка пані Надії, яка не сплатила за спожиті комунальні послуги, і саме з неї постачальник намагався стягнути заборгованість.На якому етапі судочинства сталася помилка і чому було ухвалено судовий наказ стосовно пані Надії, її не дуже цікавило. Єдине, чого жінка хотіла – щоб все скоріше владналося.

Виходом із ситуації було подання заяви про скасування судового наказу. До заяви було додано копію паспорта з відміткою про зареєстроване місце проживання, інформаційну довідку з Державного реєстру речових прав на нерухоме майно (на підтвердження того, що пані Надія не є власницею квартири), довідку з Відділу РАЦС та інші документи, які могли підтвердити, що пані Надію та жінку – боржницю об’єднують лише прізвище, ім’я та по батькові » , – коментує юрист.Суд розглянув заяву та прийшов до висновку, що жінка, яка уклала договір про надання комунальних послуг та не виконала його умови, в результаті чого утворилася заборгованість і пані Надія – різні люди. Відповідно, якщо пані Надія не укладала цей договір, то і обов’язок сплачувати заборгованість у неї відсутній.На підставі вищевикладеного суд скасував судовий наказ та звільнив пані Надію від сплати заборгованості за житлово – комунальні послуги.Повний текст ухвали: https://reyestr.court.gov.ua/Review/96656673Довідково!

Судовий наказ – це особлива форма судового рішення про стягнення з відповідача грошових коштів. Законодавцем встановлено вичерпний перелік вимог, за результатами розгляду яких може бути видано судовий наказ:


про стягнення нарахованої, але не виплаченої суми заробітної плати та середнього заробітку за час затримки розрахунку;


про компенсацію витрат на проведення розшуку відповідача, боржника, дитини або транспортних засобів боржника;


про стягнення заборгованості за оплату житлово-комунальних послуг, телекомунікаційних послуг, послуг телебачення та радіомовлення;


про стягнення аліментів у розмірі на одну дитину – однієї чверті, на двох дітей – однієї третини, на трьох і більше дітей – половини заробітку (доходу) платника аліментів, але не більше десяти прожиткових мінімумів на дитину відповідного віку на кожну дитину;


про стягнення аліментів у твердій грошовій сумі в розмірі 50 відсотків прожиткового мінімуму для дитини відповідного віку;


про повернення вартості товару неналежної якості, якщо є рішення суду, яке набрало законної сили, про встановлення факту продажу товару неналежної якості, ухвалене на користь невизначеного кола споживачів;


заявлено вимогу до юридичної особи або фізичної особи – підприємця про стягнення заборгованості за договором, укладеним у письмовій (в тому числі електронній) формі, якщо сума вимоги не перевищує ста розмірів прожиткового мінімуму для працездатних осіб.

Всі вищезазначені вимоги повинні бути обґрунтовані і підтверджені письмовими документами.А як бути із заборгованістю? Хто її має сплачувати?

Заборгованість має сплатити лише особа, яка уклала договір. Якщо вона не зробить цього добровільно – обслуговуюча компанія має право звернутися до суду в порядку загального позовного провадження із позовом про стягнення заборгованості за спожиті послуги.У який термін потрібно звернутися до суду про скасування судового наказу?

Боржник має право звернутися до суду із заявою про скасування судового наказу протягом п’ятнадцяти днів із дня вручення копії цього наказу та документів, які були додані до неї. Заява подається до цього ж суду, який видав судовий наказ.


Немає коментарів: