середа, 7 квітня 2021 р.

Татоhub.Київ з'явився в мережіЗа підтримки Європейського Союзу клуб для татів «Татоhub.Київ» починає свою роботу онлайн 6 квітня. Цей клуб створено для батьків Києва, які хочуть бути більш залученими та усвідомленими батьками, розподіляти побутові справи та піклування за дітьми зі своїми партнерками чи дружинами. Татоhub.Київ вже третій клуб для татів, відкритий в Україні в рамках «ЄС за гендерну рівність: разом проти гендерних стереотипів та гендерно зумовленого насильства», що фінансується Європейським Союзом та реалізується Фондом ООН у галузі народонаселення спільно з структурою ООН Жінки. Перші два клуби були відкриті наприкінці минулого року в Одесі і Вінниці.

Використовуючи мережу Фейсбук як основну платформу, Татоhub.Київ покликаний підтримувати чоловіків в подоланні гендерних стереотипів та просувати ідеї гендерної рівності через інформацію про те як покращити стосунки у родині, піклуватись про дітей, а також через розуміння психології дитини, проведення якісного часу разом із дітьми та розподіл домашніх обов’язків на засадах рівності та поваги. Чоловіки, які мають дітей або очікують на їх появу, запрошується приєднуватися до групи у Фейсбуці: www.facebook.com/groups/tatohub.kyiv.

«Гендерна рівність є наскрізним пріоритетом для ЄС, вирішальним для демократичного управління та соціального розвитку в будь-якій країні. Ми переглянули та розширили свої зобов'язання у нещодавно прийнятому III Гендерному плані дій, де розвиток рівної участі та лідерства є одним із тематичних пріоритетів підтримки ЄС. Татохаби - інструмент залучення також чоловіків до боротьби за гендерну рівність, а не лише жінок. Вони є одним з численних практичних кроків, спрямованих на підтримку рівної участі жінок та чоловіків в сімейному та громадському житті в Україні», сказала Тетяна Шульга, радниця з гендерних питань та секторальна менеджерка в Делегації ЄС в Україні.


“Незважаючи на те, що сьогодні ми офіційно запустили Tatohub.Київ, у ньому вже є близько 100 учасників. Це для нас ознака значного попиту на такий вид підтримки чоловіків у їхньому батьківстві. Оскільки найближчим часом очікується прийняття нового закону про батьківські відпустки, ми плануємо допомогти сім’ям у забезпеченні рівноваги між роботою та підтримкою батьків на всіх етапах батьківства. Ми продовжуватимемо допомагати чоловікам зрозуміти важливість їхнього залучення в виховання та піклування для успішності та добробуту дітей, а також для розширення можливостей жінок та кращих стосунків з партнерками”, каже Павло Замостьян, заступник Представника UNFPA в Україні.


«Ми всі хочемо змін, але не поспішаємо змінюватися самі.Проект Tatohub.Київ відкриває можливості для чоловіків змінити свої звички, брати більше відповідальність за виховання дітей, домашні справи та спільне дозвілля. За підтримки Фонду народонаселення OOН ми починаємо новий проект, щоб разом просувати цінності відповідального татівства у місті Києві», зазначила заступниця голови КМДА, уповноважена з питань гендерної рівності Марина Хонда.


Робота Tatohub.Київ координується імплементаційним партнером UNFPA Україна - Українською Фундацією Громадського Здоров’я – і забезпечується в партнерстві з Київською міською державною адміністрацією (зокрема, Службою для дітей та сім’ї, Київським міським центром гендерної рівності та попередження домашнього насильства, Департаментом з гендерної рівності) для дотримання, окрім іншого, потреб вразливих татів та татів з інвалідністю.

Для довідки: Ця ініціатива анонсована в рамках Програми «ЄС за гендерну рівність: разом проти гендерних стереотипів та гендерно зумовленого насильства», що фінансується Європейським Союзом та реалізується Фондом ООН у галузі народонаселення спільно з структурою ООН Жінки.

 Немає коментарів: