четвер, 26 листопада 2020 р.

Українські зірки проти домашнього насильства - Розірви колоМаша Єфросиніна, Оля Полякова, MONATIK, Юлія Саніна, Тарас Тополя і Alyosha виступили проти домашнього насильства

Вперше українські зірки об’єдналися проти домашнього насильства і знялися в ролику до міжнародної акції “16 днів активізму проти гендерно зумовленого насильства”.

“Cьогодні я особисто хочу сказати, що за останні кілька років ми з вами вивели цю тему з громадської слепоглухонімоти настільки, що можемо відчути результат: створюються організації, рухи, тему піднімає преса, будуються притулки! А, головне, жінки поступово перестають боятися визнавати, що терпіли насильство і знаходять в собі сміливість просити про допомогу, розривати цей складне і задушливе коло ...» - зазначила Маша Єфросиніна.

Саме вона є ініціаторкою відеоролика і з 2018 року є Почесним Послом Фонду ООН у галузі народонаселення в Україні та виступає проти насильства над жінками та за гендерну рівність.

“Вийди із кола насильства” - із таким закликом звертаються Маша Єфросиніна, Оля Полякова, MONATIK, Юлія Саніна, Тарас Тополя та Аlyosha до глядачів. Соціальний ролик є першою відеороботою, яка зібрала таку кількість українських знаменитостей навколо проблеми домашнього насильства. Переглянути ролик тут.

За останніми опитуваннями UNFPA Україна у 2020 році, кожен четвертий українець вважає, що фізичне насильство стосовно жінки можна виправдати, а 17% населення переконані - жінка повинна терпіти насильство з боку чоловіка заради збереження сім’ї.

“На жаль, домашнє насильство досі замовчується у суспільстві. Завдяки залученню та підтримці знаменитостей, їх сміливим, помітним та потужним голосам зросте обізнаність про домашнє насильство, яке більше не буде виправданим чи знеціненим” - говорить Представник Фонду ООН у галузі народонаселення в Україні, Хайме Надаль.

Звичка сприймати насильство як норму з’являється в нашому житті ще у дитинстві і передається із покоління в покоління. Уже дорослі люди часто навіть не усвідомлюють, де був початок, потрапляючи в “коло насильства”. Кампанія “Розірви коло” допомагає розпізнати насильство та знайти допомогу. Більше про кампанію: rozirvykolo.org

Міжнародна кампанія “16 днів активізму проти гендерно зумовленого насильства” розпочинається 25 листопада і триває до 10 грудня. Відео створено завдяки фінансовій підтримці уряду Великої Британії в рамках кампанії “Розірви коло”.

Довідка:

UNFPA, Фонд ООН у галузі народонаселення є провідною агенцією ООН, яка зосереджує свою роботу у сфері гендерної рівності, репродуктивного здоров’я та розбудови потенціалу молоді. Спільно з партнерами ми працюємо у 150 країнах та територіях світу, а з 1997 року і в Україні над утвердженням рівності, подоланням гендерних стереотипів, посиленням можливостей жінок, рівномірного розподілу домашніх обов’язків та залученням чоловіків до виховання дітей.

Інформаційна кампанія “Розірви коло” є частиною програми UNFPA Україна із протидії та запобіганню домашньому та гендерно зумовленому насильству. Мета кампанії: встановити нульову нетерпимість до домашнього та гендерно зумовленого насильства в Україні. Кампанія підвищує обізнаність про проблему, розповідає як діяти постраждалим та свідкам. Сайт “Розірви коло” та Facebook.


Немає коментарів: