середа, 18 листопада 2020 р.

МОН та ЮНІСЕФ в Україні запускають кампанію НУМО про важливість дошкільного розвиткуКИЇВ, 18 листопада 2020 року - Дитячий фонд (ЮНІСЕФ) спільно з Міністерством освіти та науки України запускають кампанію НУМО про важливість дошкільного розвитку. Кампанія допоможе батькам зрозуміти важливість якісного дошкільного навчання, побудувати якісну комунікацію з дитсадками та допомогти розвивати навички у дітей.

«Розвиток якісної та доступної дошкільної освіти є дуже важливим. Особливо актуально це в контексті Нової української школи: дошкілля має бути синхронізоване з реформою НУШ і максимально готувати дітей до школи та життя. Батьки також повинні розуміти, що вони впливають на розвиток дітей у цей період. Завдяки нашим партнерам ЮНІСЕФ в Україні в межах кампанії НУМО розроблено спеціальні інструменти, які допоможуть гармонізувати розвиток дошкільнят і підготувати їх до школи. Адже результатом якісної дошкільної освіти є готовність дитини до подальших етапів життя, пов’язаних зі здобуттям нових знань та формуванням навичок і вмінь», – зазначив т.в.о. Міністра освіти і науки України Сергій Шкарлет.

Кампанія НУМО надасть батькам інформацію та ресурси якісного навчання дитини – познайомить із поняттями м’яких навичок (soft skills) і технічних навичок (hard skills) та методологією їхнього розвитку, надасть поради про гармонійне спілкування з дитиною. Спеціальна інформаційна платформа https://numo.mon.gov.ua/пропонує конкретні методики та вправи для розвитку 12 компетенцій, м’яких навичок, безпечної поведінки та здорового способу життя.

«Наше ставлення до себе та світу, відчуття безпеки, довіри, передумови для майбутніх дорослих відносин, майбутньої освітньої діяльності та кар’єри формуються саме в дошкільному віці. Завдання дорослих – створити для дитини cприятливе середовище, в якому не лише задовольнялися би базові потреби дитини, а й було б достатньо стимулів, на які дитина відгукується, де дитина в безпечних умовах мала б змогу досліджувати себе та свої можливості, мотивацію та різноманітність відносин», – зазначила Голова Представництва ЮНІСЕФ в Україні Лотта Сильвандер.

Платформа виконує роль помічника для батьків дітей 3-6 років та вирішує завдання пошуку конкретної методики до конкретної ситуації розвитку дитини дошкільного віку. Numo_bot розсилатиме чіткі й зрозумілі вправи про те, як розвинути ту чи іншу навичку в дошкільняти.

Над формулюванням професійних порад працює команда фахівців у сфері психології та педагогіки, яким довіряють батьки дошкільнят, – зокрема, Світлана Ройз та експерти Всеукраїнського фонду «Крок за кроком».

У межах кампанії також створено серію відеороликів та постерів, які розповідатимуть батькам/опікунам дітей про навички, необхідні для гармонійного розвитку та щастя дитини дошкільного віку.


Про ЮНІСЕФ

ЮНІСЕФ працює у найважчих регіонах для допомоги найбільш вразливим дітям. Ми працюємо у 190 країнах і територіях для кожної дитини, щоб забезпечити кращий світ для всіх.
Більше про ЮНІСЕФ на нашому сайті www.unicef.org.ua та у соціальних мережах Twitter and Facebook
Немає коментарів: