пʼятниця, 13 березня 2020 р.

Южноукраїнський професійний ліцей - пропанує найактуальніші професії

Южноукраїнський професійний ліцей став учасником програми EU4Skills, яку запроваджують Міністерство освіти та науки України (МОН) разом з ЄС. Заклад претендує на звання центру досконалості, як і Новоодеський аграрний ліцей та Миколаївське вище професійне училище №21. Хабом стане тільки один, решту урядовці обіцяють підтримати за напрямками найактуальніших професій.

З робочим візитом у місцевому ліцеї побував заступник міністра МОН України Петро Коржевський у супроводі представників профільного департаменту облдержадміністрації. Першим пунктом у графіку була зустріч із керівництвом Южно-Української АЕС, яка є давнім соціальним партнером закладу та першим роботодавцем для багатьох випускників ліцею. «Ми співпрацюємо з Южноукраїнським професійним ліцеєм з 1987 року, коли тільки заснували цей заклад, - підкреслив заступник генерального директора з кадрів та соціального розвитку ВП ЮУАЕС Вячеслав Губа. - Робота ведеться за кількома напрямками: проведення практики для учнів закладу та майстрів, участь фахівців ЮУАЕС в екзаменаційних комісіях, працевлаштування кращих випускників».

Придивлятись до потенційних працівників на Южно-Українській АЕС починають ще під час їхнього навчання у професійному ліцеї. На підставі укладених з підприємством договорів учні навчального закладу проходять практику на атомній електростанції. Зокрема, у 2019 році за виробничим процесом у автотранспортному господарстві, будівельно-монтажному управлінні та цеху зварювання атомної станції мали змогу спостерігати 120 ліцеїстів. Не меншу кількість очікують і цього року.

На зустрічі з освітянами фахівці кадрової служби Южно-Української АЕС зазначили, що з семитисячного колективу підприємства понад 18% свого часу навчались у місцевому ліцеї. Ці спеціалісти поповнили штат енергоремонтного підрозділу, електричного цеху, будівельно-монтажного управління, каскаду ГЕС-ГАЕС. З 324 осіб, які влаштувались на енергокомплекс минулого року, 88% працюють на робітничих посадах. «Сьогодні спостерігається дефіцит хороших фрезерувальників, токарів, верстатників, – зазначив генеральний директор ВП ЮУАЕС Володимир Лісніченко. - Під час підготовки до продовження експлуатації енергоблока №3 ми по всій Україні шукали електрозварників і не могли знайти. Наше підприємство зацікавлене у підготовці кваліфікованих кадрів на місці, тому сподіваємось на подальшу плідну співпрацю з Южноукраїнським професійним ліцеєм».

Заступник міністра Міносвіти Петро Коржевський зауважив, що уряд націлений на реформу у закладах профосвіти. Нещодавно було визначено кілька пілотних областей, в тому числі і Миколаївська, де буде реалізовуватись міжнародна програма EU4Skills. В рамках проєкту планують оновити матеріально-технічну базу, ввести нові стандарти навчання. Загалом на ці цілі витратять 58 мільйонів євро. Ключове завдання – зацікавити молодих людей і переконати їх у тому, що профосвіта – це престижно. Крім того, кваліфікована праця має стати передумовою для економічного зростання України. За словами урядовця, якщо є запит бізнесу та промисловості, його потрібно задовольнити, тож у навчальних закладах мають прислухатися до вимог роботодавців.

Після зустрічі з керівництвом Южно-Української АЕС заступник міністра разом із колегами оглянув матеріально-технічну базу професійного ліцею. Відвідали оновлені кабінети фізики та біології, STEM-лабораторію, навчально-практичний центр та сучасну лабораторію зварювальних робіт.

З країнами-партнерами, які допомагають у реалізації грантової програми EU4Skills, домовились, що до літа 2020 року в Україні визначаться з тими закладами профтехосвіти, де в першу чергу створять центри досконалості. Модернізують й інші заклади, але дещо згодом і вже за кошти Європейського інвестиційного банку.


Немає коментарів: