четвер, 1 листопада 2018 р.

Папа закликає журналістів допомагати людям розуміти фактиУ посланні з нагоди 30-річчя інформагентства італійського єпископату Святіший Отець закликає журналістів допомагати людям розуміти факти у їхній складності та глибокому значенні.


«Тридцять років – це, без сумніву, хороше досягнення, але це не є і не повинно сприйматися як фініш», – пише Папа Франциск у посланні на ім’я директора Інформагентства SIR (Servizio Informazione Religiosa/Служба Релігійної Інформаці) Італійської Єпископської Конференції з нагоди 30-річчя її діяльності. Саме 25 жовтня 1988 року був опублікований її перший інформаційний бюлетень.

«Ви були творцями спільності в інформації, як церковної, так і суспільно-культурної. Залишайтеся ними й надалі!» – побажав Глава Католицької Церкви, звертаючи увагу на те, що наступний Всесвітній день суспільних комунікацій, що відзначатиметься 2019 року, буде присвячений темі «Ми один одному члени. Від community до спільноти», та підкреслюючи дбання колективу SIR про «розвиток інформаційної спільноти, що ґрунтується на автентичності та взаємності».

Шукати істину


Святіший Отець закликав журналістів і надалі здійснювати свою професію, «завжди прямуючи до істини». Щоби розпізнавати її, необхідно «бути пильними щодо того, що сприяє спільності та підтримує добро».

Папа заохотив інформагентство й далі прямувати вперед шляхом інновацій, але не занедбуючи звертати свій погляд на всі території, італійські та міжнародні, пам’ятаючи про те, що «територія – це не просто географічні межі, а щось більшого». Мова йде про «життя людей, які їх населяють», а з цього випливає заклик «ставати голосом тих, які позбавлені голосу».

«Й надалі засвічуйте ваші інформаційні маяки на всіх периферіях. Комунікативно співпереживайте з історіями, які розповідаєте. Дедалі більше захоплюйтеся істиною. Будьте хранителями новин», – бажає журналістам Святіший Отець, закликаючи також «дедалі більше наголошувати на повноті якісної інформації, що спроможна будувати мости порозуміння та діалогу». «Будьте вільними й далекими від редуктивних моделей, допомагайте розуміти факти в їхній складності та глибокому значенні», – закликав він.


Немає коментарів: