четвер, 3 травня 2018 р.

Нардепи-прогульники квітня


У квітні 2018 року депутати взяли участь у 47,8% усіх голосувань. Найгірше брали участь у голосуваннях депутати “Волі народу” та “Відродження”, найкраще – депутати “Самопомочі”. Громадський рух ЧЕСНО проаналізував роботу народних депутатів у квітні 2018 року.


У квітні 2018 року Верховна Рада працювала у сесійному залі 8 днів, провела 12 засідань, на яких відбулося 267 голосувань. Згідно з інформацією з офіційного сайту Верховної Ради, 13 депутатів жодного разу не проголосували, із них за даними письмової реєстрації 11 були відсутні з невідомих причин. 5 із цих депутатів перебувають під слідством, втекли з країни або написали заяву про складання повноважень.Повний список нардепів, які були відсутніми під час усіх голосувань, виглядає таким чином:


Петро Сабашук (“Блок Петра Порошенка”)


В’ячеслав Богуслаєв (“Воля народу”), який за всю каденцію Верховної Ради взяв участь лише у 3,1% голосувань.


Євген Бакулін ("Опозиційний блок"), затримання та арешт якого 15 березня дозволила Верховна Рада. За словами Генерального прокурора, депутат давно не відвідував Україну.


Вадим Рабінович (“Опозиційний блок”), який за всю каденцію Верховної Ради взяв участь лише у 1,4% голосувань і зайнятий переважно просуванням партійного проекту “За життя”.


Сергій Клюєв (позафракційний), якого Інтерпол оголошував у міжнародний розшук.


В’ячеслав Константіновський (позафракційний), який у липні написав заяву про складання депутатського мандату. У листопаді Верховна Рада не змогланазбирати достатньої кількості голосів за задоволення цієї заяви.


Євген Мураєв (позафракційний), який за всю каденцію Верховної Ради взяв участь лише у 2,7% голосувань і зайнятий переважно просуванням партійного проекту “За життя”.


Олександр Онищенко (позафракційний) – нардеп-утікач, який переховується в Лондоні від кримінального переслідування щодо розкрадання майна “Укргазвидобування”


Надія Савченко (позафракційна), арешт якої за підозрою Генпрокуратури дозволила Верховна Рада і яка перебуває в слідчому ізоляторі.


Дмитро Ярош (позафракційний), який за всю каденцію Верховної Ради взяв участь лише у 2,3% голосувань.


Юрій-Роман Шухевич (“Радикальна партія Ляшка”).

П’ятеро з цих депутатів – Євген Бакулін, Сергій Клюєв, Олександр Онищенко, В’ячеслав Константіновський і Дмитро Ярош – були відсутні також у березні 2018 року.

217 депутатів, що становить більше половини депутатського корпусу, в квітні пропустили понад 50% голосувань, із них 40 депутатів не взяли участь у понад 90% голосувань.

У найбільшій кількості голосувань не брали участь народні обранці від фракцій “Воля народу” (79,9%) та “Відродження” (76,4%), у найменшій – депутати від “Самопомочі” (взяли участь у 65,7% голосувань).
Депутати часто не беруть участь у голосуваннях, при цьому перебуваючи у сесійній залі. Зокрема, депутати від групи “Воля народу” пропустили близько 80% голосувань, хоча були відсутніми “лише” під час 28% голосувань. Найбільшу кількість голосувань квітня не відвідали народні обранці з фракції “Батьківщина” (36,9%) та позафракційні депутати (31,1%).

Нардепи, обрані за партійними списками, частіше беруть участь у голосуваннях, ніж депутати-мажоритарники: різниця в їхній активності становить майже 11 відсоткових пунктів.

Зауважимо, що навіть стовідсоткового прогульника відкликати неможливо. Єдине, чим можна покарати “недоторканних”, — позбавити частини зарплатні. За дорученням спікера з вересня 2016 року прогульників також час від часу публікують у газеті “Голос України”.

Нагадаємо, 5 нардепів пропустили всі голосування березня. Раніше ЧЕСНО назвав найбільших прогульників 2017 року.

Громадський рух ЧЕСНО ініціював кампанію зі щомісячного оприлюднення списку нардепів-прогульників. Мета кампанії — привернути увагу до однієї з найбільших проблем роботи Верховної Ради — низької відвідуваності засідань народними депутатами та їх неучасті в голосуванні.


#інфографіка, #депутат, #прогульник, #чесноdigest


Немає коментарів: