вівторок, 1 травня 2018 р.

У Києві відкриється “Парк корупції”


1 червня в столиці відкриється перший в Україні “Парк корупції”. Проект реалізовується Антикорупційною ініціативою ЄС в Україні і покликаний привернути увагу громадськості до теми топ-корупції та в інтерактивному форматі розповісти про те, як вона працює та хто і як із нею бореться. 
Дев’ять надувних шатрів загальною площею понад 700 кв. м з’являться в Національному ботанічному саду імені М.М. Гришка. Кожне з них розповідає свою історію: від корупції як явища, яке знали ще давні шумери, та основних корупційних схем до великого блоку з інформацією про антикорупційні органи та артефактами реальних кримінальних справ. Остання зала має назву “Країна, яку ми вимріяли”. Вона показує, якою може бути Україна без корупції.
“Молодь стає більш терпимою до корупції, – говорить Ека Ткешелашвілі, очільниця Антикорупційної ініціативи ЄС. – Молодь не хоче читати довгі тексти антикорупційних розслідувань і розбиратися в нюансах теми, яку глибоко не знає. Саме тому ми вирішили говорити з нею в форматі інтерактивного парку, де через зрозумілі образи, об’єкти, віртуальну реальність, 3D, інтерактивні панелі та інсталяції пояснюємо не тільки, як працює топ-корупція, але й що роблять в Україні, щоб її подолати. Цей проект не про конкретних людей, героїв, події чи злочини. Він про топ-корупцію як явище, повністю викорінити яке не вдалося ще нікому в світі. Проте світ знає приклади того, як рівень корупції знижався до мінімуму, після чого йшло економічне зростання. Впевнена, що Україна має бути саме на такому шляху”.
Згори унікальна пневматична конструкція нагадує ящірку – найдавнішу рептилію, яка легко адаптується до будь-яких кліматичних умов, а у разі втрати хвоста відрощує новий. Зблизька парк схожий на великі надувні кульки – символи мильних бульбашок та порожніх обіцянок, які завжди супроводжують корупцію. Лише один із залів має форму, яку впізнає кожний українець, – 100-метровий золотий батон, напівреальний символ, квінтесенція корупції в Україні, її найвища точка. Архітектори проекту використали 4 кольори: золотий та платиновий – як символи корупції і білий та прозорий – як готовність України до очищення. Таким чином відвідувачі пройдуть свій шлях: від розуміння, як працює топ-корупція і чим живуть корупціонери, до того, як і хто протидіє топ-корупції і як її подолати.
“Парк корупції” працюватиме три тижні. Вхід до парку буде безкоштовним. Щоб до нього потрапити, потрібно придбати квиток у Національний ботанічний сад імені М. М. Гришка вартістю 50 грн. Всі кошти, виручені за квитки, будуть направлені на розвиток ботанічного саду.

Підписуйтеся на сторінку та слідкуйте за новинами проекту https://www.facebook.com/CorruptionPark


Немає коментарів: