середа, 1 жовтня 2014 р.

Круглий стіл проти вiйни

Першого жовтня у Відні під час круглого столу «Україна в Європі: мир і розвиток» більш 150 впливових політиків і експертів з Німеччини, України, Австрії і Великої Британії обговорять шляхи врегулювання військового конфлікту в Україні, сформулюють конкретні пропозиції для проведення реформ у політичній та економічній системах України для недопущення виникнення подібних конфліктів у майбутньому.

Організатором форуму є громадська організація «Німецько-Український Форум», яка з 1999 року активно сприяє розвитку громадських, політичних та економічних відносин між Німеччиною та Україною. «Україна в Європі: мир і розвиток» – перший круглий стіл в серії зустрічей високого рівня. Круглий стіл проводиться з ініціативи голови «Німецько-Українського Форуму» Райнера Лінднера і депутата німецького парламенту, голови Німецько-української парламентської групи Карла-Георга Вельманна. Модератором першого круглого столу є федеральний міністр оборони Німеччини у відставці, професор Руперт Шольц – провідний експерт з конституційного права в Німеччині.

«З надзвичайною стурбованістю ми спостерігаємо за збройним конфліктом на Сході України і сподіваємося на якнайшвидше його завершення, початок відновлення економічної і стабілізацію політичної ситуації в країні. Ми усвідомлюємо, що від ситуації в Україні в істотному ступені залежить безпека та економічна стабільність в Європі», – зазначив професор доктор Райнер Лінднер, голова громадської організації «Німецько-Український Форум». Райнер Лінднер зазначив, що в результаті збройного конфлікту в Україні загинуло понад три тисячі осіб, свої будинки змушені були покинути близько 650 тисяч осіб.

Переговори у Мінську дозволили встановити хитке перемир'я, однак вони не усунули проблему, яка призвела до нинішньої ситуації в Україні. Мета круглого столу – визначити базові суперечності як усередині України, так і на геополітичному рівні, після усунення яких стане можливе остаточне врегулювання ситуації в Україні. «Проведення реформ в Україні – це загальноєвропейська задача. Ми хочемо дати поштовх відкритому діалогу», – підкреслив керівник «Німецько-Українського Форуму» Райнер Лінднер.

Лідер Німецько-української парламентської групи Карл-Георг Вельманн зазначив, що після падіння Берлінської стіни 25 років тому в Європі були знищені розділові лінії. «Україна – частина Європи. І Європейський Союз повинен зіграти свою роль в інтеграції України у Європу», – зазначив Карл-Георг Вельманн.

За його словами, місце проведення – Відень – було обрано не випадково. В червні 1961 року в Відні відбулася перша за 15 років «холодної війни» історична зустріч лідерів СРСР і США – Микити Хрущова і Джона Кеннеді. Зустріч у Відні започаткувала тривалий і непростий переговорний процес, в результаті якого, серед іншого, було проведено роззброєння СРСР і США, усунені штучні розділові ліній в Європі, зокрема, відбулося об'єднання Німеччини.

У круглому столі «Україна в Європі: мир і розвиток» візьмуть участь понад 150 політиків та експертів. Зокрема, учасниками заходу стануть голова Австрійсько-української парламентської групи Алекс Кассегер, професор економіки Вестфальського університету, міністр фінансів, прем'єр-міністр Саксонії у відставці Георг Мільбрандт, міністр економіки, віце-канцлер, міністр закордонних справ, федеральний канцлер Австрії у відставці Вольфганг Шюссель, федеральний міністр фінансів Німеччини, автор плану порятунку євро під час кризи 2008 року Пеер Штайнбрюк, голова Німецько-української парламентської групи Карл-Георг Вельман. Від України у круглому столі візьмуть участь мер Києва Віталій Кличко, радник Президента України Марина Ставнійчук, колишній голова Конституційного суду України Андрій Стрижак, голова Донецької обласної державної адміністрації Сергій Тарута, другий і третій Президенти України Леонід Кучма та Віктор Ющенко.

Круглий стіл почне роботу 1 жовтня о 13.30 у палаці Хоффбург і завершить роботу о 20.00.

Немає коментарів: