вівторок, 13 листопада 2012 р.

Кожній дитині потрібна родина

ЮНІСЕФ розпочинає інформаційну кампанію про важливість сімейного виховання в Україні.
94 000 дітей в Україні виховуються у закладах інтернатного типу. Як зазначено в Конвенції ООН про права дитини, яку Україна ратифікувала, кожна дитина має право зростати в турботливій сім'ї з батьками, які зобов’язуються дбати про свою дитину.
У листопаді Дитячий фонд ООН (ЮНІСЕФ) в Україні розпочав кампанію "Кожній дитині потрібна родина», яка спрямована на підвищення обізнаності громадськості про право дітей зростати в теплі і захисті сімейного середовища. В рамках цієї соціальної кампанії буде розміщено серію сіті-лайтів та біл-бордів у різних областях України, а також відеоролик. Ця кампанія є частиною нашої адвокації задля реалізації ефективної політики та підтримки послуг для сімей, а також попередження вилучення дітей від їх батьків.
"На жаль, занадто багато дітей живе окремо від своїх біологічних родин. Необхідно забезпечити надання більш ефективних соціальних послуг для всіх сімей, з метою запобігання відокремлення дітей від родини, а також надання дітям своєчасного захисту в ситуаціях, які є для них загрозливими" – пояснює керівник програми «Захист дітей» ЮНІСЕФ України Габріель Акімова. "На жаль, є також випадки, коли залишатися з батьками може бути небезпечним або шкідливим для дитини. У таких випадках діти повинні виховуватись в прийомній родині або у дитячому будинку сімейного типу. В Україні поміщення та виховання дітей в інтернатних закладах все ще використовується найбільш широко, а зовсім не як останній варіант", - зазначила вона.Наразі українські родини, що опинились у складних життєвих обставинах, отримують слабку підтримку з попередження сімейних криз. Про серйозність цієї проблеми свідчить той показник, що кожен рік суди виносять рішення про вилучення 8,000-11,000 дітей з їх сімей. Багато хто з тих дітей відправляється до інтернатних установ. В Україні, кількість дітей, які виховуються в інтернатах в чотири-десять разів вище в порівнянні з іншими європейськими країнами. Нові наукові дослідження про догляд за дітьми свідчать про негативний вплив перебування в установах для дітей молодшого віку. Багато досліджень прирівнюють виховання у інтернатних закладах із зневагою. Поміщення дитини у інтернатні заклади може призвести до затримки у фізичному та психологічному розвитку, а також негативно вплинути на їх емоційний і когнітивний розвиток. Відповідно до Конвенції ООН про права дитини, виховання дитини має відбуватись у родинному оточенні і поміщення дитини у виховну установу може застосовуватись тільки у разі крайньої необхідності.ЮНІСЕФ вітає нещодавній указ Президента України про Національну стратегію профілактики соціального сирітства, яка була розроблена Міністерством соціальної політики разом з неурядовими громадськими організаціями. Відповідно до указу уряд має забезпечити додатково 12000 соціальних працівників на місцевому рівні. Це дасть можливість раннього виявлення соціальними працівниками родин, що стикаються з проблемами, з метою допомоги дітям та сім'ям.«Прийшов час для України внести істотні зміни в свою систему догляду за дитиною. Я твердо вірю, що Україна може припинити поміщення дітей у інтернатні заклади і знайти альтернативне рішення, для того, щоб кожна дитина в Україні зростала у родині. ЮНІСЕФ продовжує виступати за тісне співробітництво з урядом України та громадянським суспільством для досягнення найважливішої мети у захисті прав дітей ", - зазначила Юкіе Мокуо, голова Представництва ЮНІСЕФ в Україні.

ЮНІСЕФ також співпрацює з партнерами по розробці законодавчих ініціатив, які сприятимуть поліпшенню моніторингу та підтримці біологічних та прийомних родин, а також запобігатимуть відмовам від немовлят і маленьких дітей. Ці зусилля призвели до значного скорочення кількості дітей молодшого віку від 0 до 3 років, що проживають в інтернатних закладах - з 2,52 на 1000 дітей в 2007 році до 1,86 у 2010 році. ЮНІСЕФ також підтримав програму підготовки прийомних батьків та батьків для дитячих будинків сімейного типу, допомагаючи їм краще турбуватися про особливі потреби вразливих дітей.

Додаткова інформація:Про кампанію «Кожній дитині потрібна родина»: У всьому світі ЮНІСЕФ працює їз партнерами, щоб підвищити обізнаність громадськості про право кожної дитини на виховання в сімейному оточенні. У 2012 році ЮНІСЕФ в Україні також розпочав кампанію «Кожній дитині потрібна родина». Ця інформаційна кампанія включає в себе розміщення сіті-лайтів та біг-бордів в усіх регіонах України за підтримки Асоціації зовнішньої реклами України і міських державних адміністрацій. Крім того, відео ролик «Кожній дитині потрібна родина» (1 хв) буде розповсюджено через Інтернет ресурси, а коротку версію (20 сек) ми пропонуємо телеканалам для трансляції. Авторські права на інформаційні продукти кампанії «Кожній дитині потрібна родина» належать ЮНІСЕФ, так як вперше ідея такої кампанії була розроблена офісом ЮНІСЕФ в Хорватії, а додаткові зображеннями та адаптація відео були виконані в Україні. Зображення і відео ролики кампанії можуть вільно використовуватись для некомерційних цілей.Про ЮНІСЕФ: Дитячий фонд ООН (ЮНІСЕФ) є світовим лідером із захисту прав та інтересів дітей. Фонд працює у понад 190 країнах світу заради захисту та підтримки дітей починаючи з раннього віку та до юності. Програми Фонду фінансуються з добровільних внесків фізичних осіб, компаній, закладів та урядів. Цього року ЮНІСЕФ в Україні святкує п’ятнадцятиріччя своєї діяльності. Представництво ЮНІСЕФ в Україні було відкрито у 1997 році після підписання Україною Основної угоди про співробітництво між Урядом України та ЮНІСЕФ. Пізніше Угода була ратифікована Парламентом України, створюючи підстави для співробітництва ЮНІСЕФ з урядом України задля покращення життя дітей та родин в Україні. Більше інформації:www.unicef.org.ua. Приєднуйтесь до нас у Twitter and FacebookЗа додатковою інформацією, будь ласка звертайтесь до: Вероніка Ващенко, ЮНІСЕФ Київ.


Немає коментарів: