пʼятниця, 8 липня 2011 р.

Фільмуємо поки заповідники ще є


Програма розвитку Організації Об’єднаних Націй (ПРООН) в Україні, Державна служба заповідної справи України та Всеукраїнська громадська організація «Асоціація природоохоронних територій України» за підтримки компанії «Самсунг Електронікс Україна» та Українського товариства охорони природи урочисто відкрили 7 липня  виставку кращих фотографій заповідної природи «Заповідна Україна».
На виставці представлені 50 кращих робіт – учасниць конкурсу фотографій природоохоронних територій «Заповідна Україна». Фотозмагання, що проходило 2010 року, викликало жвавий інтерес і серед професіоналів, і серед любителів фотографії. Загалом на конкурс було надіслано біля 700 робіт, що відображають природні дива різних куточків України.Найбільш популярними об’єктами фотографування виявилися Карпатський біосферний заповідник, Ялтинський гірничо-лісний заповідник, Карпатський національний природний парк та Кримський природний заповідник. Героями багатьох робіт стали національний природний парк «Синевир», природний заповідник «Горгани», Шацький національний природний парк, Карадазький природний заповідник, Опукський природний заповідник, національний природний парк «Подільськи Товтри», національний природний парк «Сколівські Бескиди», національний природний парк «Святі гори», Дніпровсько-Орільський природний заповідник, національний природний парк «Великий Луг», Луганський природний заповідник, різноманітні заказники та окремі пам`ятки природи.
Перше місце у конкурсі завоювала робота херсонця Юрія Пекеліса «Мелодія ріки» (р. Яремча, Карпатський національний природний парк). До того ж, окремий приз отримала робота мешканки міста Херсона Ольги Демченкової «Захід сонця на мисі Айя», яку обрали кращою за результатами голосування на Інтернет-порталі Bigmir.net, де знаходиться офіційна сторінка конкурсу.
Урочисте відкриття виставки «Заповідна Україна» у місті Херсон організатори присвятили Дню працівника природно-заповідної справи України (7 липня) – святу, яке відмічає внесок працівників природно-заповідної справи у збереження та відновлення біологічного і ландшафтного різноманіття, розвиток територій та об'єктів природно-заповідного фонду України. Сьогодні, коли світ зіткнувся з проблемами зміни клімату та втрати біорізноманіття, саме заповідні території є дієвим заходом збереження екологічного здоров’я країни.

«Ми віримо, що виставка «Заповідна Україна» допоможе мешканцям та гостям міста Херсон побачити усю красу та різноманіття природи рідної країни. В Україні багато унікальних куточків, які зберігаються завдяки заповіданню природних ландшафтів. Тож ми закликаємо усіх не тільки подивитися виставку, а й подорожувати природними парками та заповідниками країни, власними очима бачити цю красу» - говорить Василь Толкачов, координатор Проекту Програми розвитку ООН в Україні та Глобального Екологічного Фонду «Зміцнення управління та фінансової стійкості національної системи природоохоронних територій в Україні».

Виставку урочисто відкрили поважні представники організацій, які зберігають природно-заповідний фонд України. Це Василь Толкачов, координатор Проекту Програми розвитку ООН в Україні та Глобального Екологічного Фонду «Зміцнення управління та фінансової стійкості національної системи природоохоронних територій в Україні», президент Всеукраїнської громадської організації «Асоціація природоохоронних територій України» Микола Стеценко, голова Херсонської обласної організації Українського товариства охорони природи Вячеслав Бичков, представники Державного управління охорони навколишнього природного середовища у Херсонській області. Технічну допомогу в організації конкурсу та виставки «Заповідна Україна» надала екологічно відповідальна компанія «Самсунг Електронікс Україна».

Виставка експонується у Херсонському обласному краєзнавчому музеї (вул. Леніна, 9) з 5 до 18 липня 2011 року. Вхід є абсолютно вільним для всіх.
До жовтня 2011 року виставку «Заповідна Україна» побачать також у Сімферополі, Дніпропетровську, Харкові та Львові.

Довідкова інформація
Виставка «Заповідна Україна» проводиться за результатами конкурсу фотографій, що були зроблені у заповідних угіддях нашої країни: природних та біосферних заповідниках, національних природних парках, регіональних ландшафтних парках, заказниках, ботанічних садах.

Конкурс тривав з квітня по серпень 2010 року. На конкурс було надіслано більше 700 робіт, з яких на виставці «Заповідна Україна» представлено 50 кращих фотографій.
Організатори конкурсу та виставки «Заповідна Україна» - Програма розвитку ООН в Україні, Державна служба заповідної справи України та Всеукраїнська громадська організація «Асоціація природоохоронних територій України».
Мета виставки «Заповідна Україна» - привернути увагу суспільства до природоохоронних територій України.
Нагадаємо, що до об’єктів природно-заповідного фонду України відносяться: природні заповідники, біосферні заповідники, національні природні парки, регіональні ландшафтні парки, заказники, заповідні урочища, ботанічні сади, дендропарки, а також пам’ятки садово-паркового мистецтва та пам’ятки природи.Проект Програми розвитку ООН в Україні та Глобального Екологічного Фонду «Зміцнення управління та фінансової стійкості національної системи природоохоронних територій в Україні» здійснюється з 2008 року.

Мета проекту, що розрахований на 4 роки - забезпечити збереження біологічного різноманіття природно-заповідного фонду України з особливою увагою до природоохоронних територій (ПТ) глобального, національного чи регіонального значення

Завданням проекту є зміцнення фінансової стійкості та інституційного потенціалу системи природоохоронних територій України. Рішенням цього завдання є введення в дію механізмів отримання доходів природоохоронними територіями з метою доповнення бюджетних дотацій, та вдосконалення системи управління ПТ.

Детальніше про діяльність проекту: www.pzf.org.ua


Немає коментарів: