вівторок, 8 листопада 2022 р.

На мовному фронті в Одесі - без змін
Уповноважений із захисту державної мови Тарас Кремінь повторно звернувся до одеського міського голови Геннадія Труханова щодо необхідності демонтажу вивісок, табличок, інших носіїв інформації для загального ознайомлення, а також зовнішньої реклами, які розміщені лише недержавною мовою.
Також у листі Уповноваженого на адресу одеського міського голови йдеться про необхідність внесення до правил благоустрою міста Одеси та інших актів, які регулюють розміщення вивісок, табличок та іншої інформації для загального ознайомлення на території міста Одеси, норм про те, що інформація на таких вивісках, табличках та інших носіях в обов’язковому порядку має подаватися державною мовою із можливістю за потреби дублювання іншими мовами.

“Ще в лютому 2022 року був надісланий відповідний лист щодо необхідності вжиття заходів із недопущення порушення на території міста Одеси вимог Закону в частині розміщення інформації для загального ознайомлення, а також зовнішньої реклами лише недержавною мовою. Проте станом на сьогодні ні відповіді, ні відповідних дій немає”, - зазначив Тарас Кремінь у листі.

Він нагадав, що з 16 січня 2020 року відповідно до статті 32 Закону про державну мову вся реклама має бути виконана українською мовою.

Однак, на адресу Уповноваженого із захисту державної мови продовжують надходити численні звернення та повідомлення щодо порушень чинного законодавства: розміщення недержавною мовою інформації для загального ознайомлення, зокрема, вивісок, табличок, написів тощо, а також зовнішньої реклами на території об’єктів благоустрою міста Одеси.
Також це підтверджується і моніторингом, проведеним одеськими активістами, який показав, що зі 150 перевірених ними магазинів, кожен другий порушує мовне законодавство.“Ситуація щодо дотримання мовного законодавства в Одесі вкрай обурлива і несприятлива ще й у світлі того, що влада рф використовує російську мову як один із інструментів геополітичної експансії. Мовне питання є одним із головних у веденні російською федерацією війни проти України. Отже - розміщена з порушеннями зовнішня реклама на вулицях і проспектах наших міст повинна бути прибрана. Це - вимога Закону. Це - вимога часу. Це – одна із запорук перемоги України”, - переконаний Тарас Кремінь.


Немає коментарів: