неділя, 7 травня 2017 р.

На півдні пройшов форум громадської журналістики

Гіперлокальні соціальні медіа в Украіні продовжують розвиватись. Про це засвідчив 2-й форум видавців цих нових медіа, що проходив в Херсоні. Благодійний фонд "Об'єднання" провів за останні 2 роки 3 школи для півдня, сходу та всієї держави. В 37 населених пунктах з'явились нові локальні медіа, які висвітлюють життя громади, чи творчої команди. Деякі, як в маленькому селі на Чигиринщині, куди з Донбаса переїхали нові мешканці, стали першим медіа. А в Миколаєві sMYc підвищив конкуренцію в сегменті сайтів про культуру. Але вирізняється - гарною українською мовою. Дніпровське Інтернет-радіо "Солянка", та полтавський "Ліхтар" почали стрімко завойовувати прихильників в мережі. Черкаси отримали  ресурс молодих мам, які живуть для дітей. А в невеликому райцентрі на підконтрольній Украіні території Луганської області - Кременна тільки з'явився сайт після 3-її школи, а вже повпливав і на відкритість місцевої РДА, і на якість районної газети. Ну а Інтернет ресурс з Нового Роздолу, поставший після минулорічної школи гіперлокалмедіа веде  виснажливий бій з львівськім сміттям, яке хочуть привести в це невеличке місто. В кожному випадку, де з'явилося медіа, небайдужі громадяни почали звертати увагу земляків на якісь важливі речі, а також талановитих людей. Комунікації заважають розвитку конфліктів. І навпаки,
замовчування - сприятлива середа для розбрату.
Феномен громадянської журналістики, який ще має назву "софт-журналістика" обумовлен фактом недопрацювання класичної журналістики. Або, що в Украіні більш суттєво, неможливості доъхати з обласного центру до деяких сел, та міст. Розвиваючи маленькі медіа, які відкривають, або модерують з'являється можливість надати більше інформаціі громадянам. Навіть тим, хто не користується соціальними мережами. Навіщо? Щоб життя мешканців навіть степних, чи гірських, приморських  сіл наповнювалося більшим комфортом, та смислом. З цієї позиції маленький проект, який плекають небайдужі громадяни з південних міст Херсону та Миколаєва, стає великим подразником для розвитку ринка іновацій та медіа.
В один з днів форуму команда працюючих гіперлокалмедіа відправилась до Олешковськіх песків, де в козацьку добу виховували характерників, степових ніндзя.

Всі вийшли з пустелі. Ще один тест - виконано.

В наступних планах - міжнародна співпраця, та робота з новими об'єднанними територіальними громадами, які сможуть стать відкритими та успішними. Бо на конкурентоздатність впливає багато факторів, но інформація - найбільше.
На сході кажуть, навіть ієрогліф є, що криза - шанс. Так нова громадянська справа, стає не тільки забаганкою, але й ще дієвим важелем змін.

В.Головченко, 
фото Ю.Антощука.


Немає коментарів: