понеділок, 22 вересня 2025 р.

Мінцифри: Жодних витоків із Дії. Плітки не варто поширювати!




Ось, що відбулося згідно з коментарем посадовця Мінцифри:

"Після інформації про можливий «злив» наша команда провела розслідування і встановила: поширені файли - фальсифікація та не походять із систем Дії і не є результатом їхнього зламу чи витоку.

Конкретно — опубліковані файли це суміш раніше відомих «зливів» з комерційних джерел які вручну відредагували та доповнили підробними записами, щоб вони виглядали як «свіжа» база даних. Це типова практика чорного ринку: старі витоки «освіжили» підробленими записами, щоб видати їх за новий масовий злив і ввести людей в оману.

Ми розцінюємо поширення підроблених файлів як скоординовану спробу атаки на Дію та підрив довіри до державних сервісів.

Вкотре наголошуємо, Дія не зберігає персональних даних — система працює за принципом data-in-transit: інформація підтягується з державних реєстрів у момент запиту і не накопичується в застосунку чи на порталі.

У підтвердження цього - в березні 2024 року було оприлюднено код Дії. Він знаходиться у відкритому доступі, і будь-хто може переконатися, що в ньому немає прихованих баз із даними громадян"

- Віталій Балашов, заступник Міністра цифрової трансформації з кібербезпеки та хмар

Від редакції
: кількість нардепів, яки написали в соцмережах про ніби "хак" баз даних Дії, нас теж наводить на думку про політичний характер цієї інформації, про ніби крадіжку століття.

Немає коментарів:

Дописати коментар