четвер, 8 вересня 2022 р.

Хай Айвазовський з Очакова в укритті полежить
Миколаївці допомогли евакуювати експонати Oчаківського музею мариністичного живопису. Музейна колекція, в якій представлені картини Руфіма Судковського, Івана Айвазовського та Тетяни Яблонської наразі зберігається у надійному місці.

Про це повідомляє Агенція розвитку Миколаєва (АРМ).

Допомогу музейникам з пакувальними матеріалами та евакуацією колекції мариністичних творів надали Платформа MY ART і Агенція розвитку Миколаєва за підтримки Програми ЄС House of Europe.


— Ми не перший рік співпрацюємо з миколаївськими музеями в напрямку оцифрування предметів з їхніх колекцій. В цьому році теж планували продовжувати цю справу, хотіли розказати про унікальну українську культурну спадщину, зокрема із фондів очаківського музею. Але війна внесла свої корективи. Тому разом із музейними працівниками ми зосередились на тому, аби убезпечити ці унікальні експонати, — розповів Євген Гомонюк, менеджер з комунікацій АРМ.
Очаківський музей — єдиний в Україні музей, присвячений мариністичному живопису — різновиду образотворчого мистецтва, у якому зображують море.


— Ці картини вперше покинули музейні стіні з моменту відкриття музею у 1982 році. Їхні сюжети тісно пов’язані з культурним контекстом нашого міста і регіону. Вони змальовують українські краєвиди Чорноморського узбережжя, морської стихії, побут морських рибалок, військові баталії та історичні віхи розвитку України як військово-морської держави. Тому згадуючи слова відомого українського реггі-хіту 90-х — «то моє море», і ми його врятували, — додав Євген Гомонюк.Немає коментарів: