понеділок, 14 травня 2012 р.

Регіони розглянуть угоду про співпрацю з рухом ЧЕСНО
14 травня, Київ – «Партія регіонів» розгляне угоду про співпрацю з громадянським рухом ЧЕСНО. Про це заявив Сергій Тігіпко, заступник Голови партії, під час зустрічі з учасниками громадянського руху ЧЕСНО.
«Той, хто хоче іти в політику, повинен пройти через жорна громадських рухів. Так формується довіра в суспільстві до політиків» - сказав Сергій Тігіпко під час зустрічі.


Угода, яку рух ЧЕСНО пропонує українським політичним партіям, передбачає декларацію спільних цінностей щодо важливості проведення чесної виборчої кампанії та формування професійного і якісного складу Верховної Ради України.

В угоді також йдеться, що партія готова взяти на себе зобов’язання дотримуватися критеріїв ЧЕСНО при формуванні списків та висуванні кандидатів у мажоритарних округах, відкрити списки до початку реєстрації у ЦВК та виключити зі списків депутатів, які, за результатами громадської перевірки, не відповідатимуть критеріям доброчесності:
 1. Відсутність фактів порушень прав і свобод людини
 2. Непричетність до корупційних дій
 3. Прозорість задекларованих доходів та майна та їх відповідність способу життя
 4. Незмінність політичної позиції відповідно до волевиявлення виборців
 5. Особисте голосування в парламенті
 6. Участь у засіданнях парламенту та роботі комітетів (останні три критерії будуть застосовуватися до кандидатів, які є чинними депутатами).


Сергій Тігіпко, який є заступником Голови «Партії регіонів», повідомив, що секретаріат партії має розглянути угоду на предмет можливості її підписання та визначитися із відповідальною за це особою: «Після цього ми передамо її на розгляд, скоріше за все, політичної ради, яка винесе відповідне рішення». Сергій Тігіпко наголосив, що він поділяє принципи, задекларовані рухом ЧЕСНО, та вважає їх кроком до впровадження європейських підходів до формування депутатського корпусу.

Ще одним з пунктів угоди є зобов’язання партії забезпечити виконання критеріїв руху ЧЕСНО своїми депутатами у парламенті наступного скликання. Також учасники руху ЧЕСНО очікують на позитивне рішення «Партії регіонів» щодо організації спільного форуму лідерів провідних політичних сил та громадянського суспільства.

Подібні угоди з рухом «Чесно» вже підписали лідери двох політичних сил – Віталій Кличко, партія «УДАР» та Анатолій Гриценко, партія «Громадянська позиція».

Нагадаємо, в квітні понад 150 громадських організацій-учасників руху ЧЕСНО звернулися до провідних політичних сил України з пропозицією співпраці в рамках кампанії громадського аудиту кандидатів у депутати – «Фільтруй Раду!». Громадські активісти запропонували політикам провести консультації щодо формування майбутніх політичних списків та висування кандидатів у мажоритарних округах.

Результатом таких переговорів має стати вироблення дієвих механізмів, за допомогою яких виборці зможуть впливати на формування політичної пропозиції, а політичні сили зможуть убезпечитися від появи корупціонерів та шахраїв у своїх списках, та, відповідно, у наступному складі Верховної Ради.

Додатково:
 • Громадянський рух ЧЕСНО започатковано групою зацікавлених активістів спільно з представниками партнерства «Новий Громадянин» у жовтні 2011 року.  Мета Руху - активізувати суспільство, щоб очистити майбутній парламент від недостойних депутатів.
 • Учасники Руху розробили для кандидатів громадські шість «критеріїв доброчесності» та публічно закликали всі політичні сили визнати критерії та керуватися ними під час формування партійних списків.
 • Ініціаторами руху ЧЕСНО є 12 громадських організацій:  Інтерньюз-Україна, Центр UA, Інститут масової інформації, Комітет виборців України, Центр політичних студій та аналітики, Інститут медіа права, Фонд «Демократичні ініціативи» ім. Ілька Кучеріва, Фундація «Суспільність», Антирейдерський союз України, Всеукраїнська профспілка «Народна солідарність», ГО «Українська справа», Холодноярська ініціатива.
 • Наразі в усіх регіонах України (включно з м. Севастополь) сформовано 26 майданчиків Руху, до регіональних координаційних рад увійшли більш ніж 300 активістів з близька 150 громадських організацій.
 • У березні учасники руху ЧЕСНО спільно з журналістами, експертами та громадянами розпочали громадський аудит нинішнього складу парламенту.
 • Після оприлюднення результатів перевірки чинних депутатів активісти руху здійснять аналогічний аналіз на відповідність критеріям доброчесності кандидатів, які балотуватимуться.
 • Рух не підтримує жодного політика чи політичну силу, його представники не будуть балотуватися до Верховної Ради України. 


Немає коментарів: